sobota 8 sierpień 2020

Stawiają na segregację śmieci

  • Posted on:  wtorek, 08 styczeń 2013 13:06
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Radni jednogłośnie przegłosowali stawki za wywóz śmieci. Wcześniej Stanisław Kochanek (na zdj. pierwszy z lewej) zwrócił uwagę na biegające po ulicach psy, które mogą rozrywać pozostawiane worki z odpadami. Radni jednogłośnie przegłosowali stawki za wywóz śmieci. Wcześniej Stanisław Kochanek (na zdj. pierwszy z lewej) zwrócił uwagę na biegające po ulicach psy, które mogą rozrywać pozostawiane worki z odpadami. foto: Ewa Wójcik

W Świebodzinie wysokość opłat za wywóz śmieci bardzo negatywnie zaskoczyła mieszkańców. Zbąszynek uchwalił identyczną cenę za odpady niesortowane. Jednak ci, którzy zdecydują się na segregację mogą zaoszczędzić aż 40 proc.

Podczas sesji Rady Miejskiej (22.11.) rajcy uchwalili ceny oraz sposób poboru opłat. Bez żadnego głosu sprzeciwu przeszedł pomysł kwartalnego uiszczania należności za wywóz śmieci. Od lipca mieszkańcy gminy będą musieli wnosić za trzy miesiące z góry w kasie Samorządowego Zakładu Usług Komunalnych w Zbąszynku lub przelewem na konto opłatę w wysokości 6 lub 10 zł za każdą osobę mieszkającą w gospodarstwie domowym. Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Ewa Wójcik

Czytany 1589 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.