czwartek 9 lipiec 2020

Z wizytą w teatrze

  • Posted on:  wtorek, 13 grudzień 2011 20:42
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa projektowa "Zielona Gęś" z ZS w Gubinie kolejny raz wyjechała na spotkanie z Melpomeną. Tym razem muza pokazała swe oblicze w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

W teatrze na dzieci czekało przedstawienie pt. "Kopciuszek". W role wcielili się prawdziwi aktorzy, których można oglądać nawet na szklanym ekranie. Całość była dość luźną, uwspółcześnioną adaptacją bajki Charlesa Perraulta. Aktorzy zagrali brawurowo, czym wzbudzali żywą reakcję u młodej publiczności.

Zwiedzili również teatr
Podczas antraktu i po przedstawieniu dzieci zwiedziły gmach teatru. Pani z obsługi widza, zabrała całą grupę za kulisy. Uczniowie zobaczyli pracownię rekwizytów i dekoracji oraz pracownię strojów teatralnych. Wnętrze tej świątyni kultury zrobiło na dzieciach ogromna wrażenie. Nie mogły oderwać oczu od bogatych dekoracji, świateł, niezwykłego wystroju. To bardzo dobrze, że dzieci mieszkające w miejscowości nie posiadającej kina i teatru mają możliwość zobaczenia na własne oczy tych instytucji. Po obejrzeniu sztuki uczniowie wraz z opiekunami udali się do restauracji Mc Donalds. Pełni wrażeń wrócili z powrotem do Gubina.

Czytany 1048 razy

Artykuły powiązane

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.