wtorek 4 sierpień 2020

Trwa walka o utrzymanie szpitala

  • czwartek, 30 czerwiec 2011 13:53

Szpital powiatu krośnieńskiego walczy o ratownictwo medyczne. Ważą się losy placówki co do jej dalszego funkcjonowania.

Szpital powiatu krośnieńskiego może stracić ratownictwo medyczne. Jakiś czas temu Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs. Kilka dni temu okazało się, że wygrał go nie Gubin, a pogotowie z Żar. Dyrektor szpitala Artur Malejka potwierdził, że trwa obecnie walka o ratownictwo medyczne. Jednocześnie wyraził obawę, że istnieje możliwość całkowitego zamknięcia szpitala. Jest to jednak czarny scenariusz, który nie musi się sprawdzić. Dyrekcja szpitala wystosowała już odwołanie. Na jego rozpatrzenie NFZ ma niewiele czasu, ponieważ termin podjęcia decyzji upływa ostatniego dnia czerwca. Zatem już niebawem dowiemy się o dalszych losach szpitala. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Nasi na konwencji PO w Gdańsku

  • sobota, 18 czerwiec 2011 11:39

Delegaci Platformy Obywatelskiej z powiatu krośnieńskiego obecni byli na Ogólnopolskiej Konwencji tej partii, która odbyła się w Gdańsku.

Donald Tusk, który na konwencję przybył z żoną i córką, podkreślił, że PO jest partią, która zdobywa władzę także po to, by dzielić się nią z innymi środowiskami i ludźmi bezpartyjnymi. W konwencji wzięła również udział była liderka PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety tygodniowej".

Drogówka ma konkurencję

  • piątek, 17 czerwiec 2011 15:53

Krośnieńska straż miejska od niedawna korzysta z własnego fotoradaru. Czy powinna karać mieszkańców mandatami? - To absurd - denerwuje się mieszkaniec gminy, który zadzwonił do redakcji.

Zdaniem mężczyzny strażnicy miejscy powinni zająć się sprawami, do których zostali powołani, a wlepianie mandatów pozostawić policji - mówi pan Stanisław. - Niech lepiej zajmą się wyłapywaniem chuliganów - dodaje mężczyzna. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Ciężkie czasy dla wędkarzy

  • piątek, 17 czerwiec 2011 13:22

Papierkowa robota nad rzeką, czy jeziorem zamiast satysfakcji z połowu. Tak wygląda rzeczywistość polskiego wędkarza po zmianie przepisów.

Teraz każdy musi prowadzić rejestr połowu ryb. Ministerstwo Rolnictwa uprzykrzyło życie wędkarzom. Nowe przepisy weszły w życie pod koniec zeszłego roku i raczej nie zachęcają wędkarzy do częstych połowów. Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Pijanych za kółkiem coraz więcej

  • środa, 15 czerwiec 2011 09:23

Coraz więcej kierowców wsiada "za kółko" po spożyciu alkoholu. Kolejny z nich został zatrzymany w Krośnie Odrzańskim.
Krośnieńscy policjanci zatrzymali (2.06.) kierowcę ciężarówki, który w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. - Pomimo zaostrzenia przepisów dotyczących postępowania z nietrzeźwymi kierowcami, policjanci prawie codziennie zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy poruszają się po drogach - informuje Mariusz Grycan z krośnieńskiej policji. - Niestety, kierowanie w stanie nietrzeźwości, często odbywa się za społecznym przyzwoleniem, gdyż podczas różnego rodzaju imprez okolicznościowych czy popularnych imienin, liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców rośnie - dodaje policjant. Statystyki są przerażające. 6. czerwca policjanci na terenie powiatu krośnieńskiego zatrzymali kolejne trzy osoby, które prowadziły swoje pojazdy po spożyciu alkoholu. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni. Najwięcej, bo 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał zatrzymany 39-latek. Kodeks Karny za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkamy na bombach

  • czwartek, 09 czerwiec 2011 16:25

Powiat krośnieński to najbardziej zaminowany teren w regionie.  W tym roku saperzy interweniowali u nas już 15 razy i wywieźli ponad 300 niewybuchów.
Niewypały to przekleństwo całego powiatu. Wiele ich już znaleziono, ale duża część zapewne znajduje się jeszcze pod ziemią. Są to pozostałości po II Wojnie Światowej. Każda ekipa budowlana, która przygotowuje się do pracy musi brać pod uwagę, że w ziemi mogą pojawić się niewybuchy. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Uwaga na burze

  • poniedziałek, 06 czerwiec 2011 14:13

Początek tygodnia zapowiada się gorący, ale burzowy.

Temperatury na termometrach mogą przekroczyć 31 stopni. Synoptycy zapowiadają w godzinach wieczornych na zachodzie Polski deszcz i gwałtowne burze. Także "Polscy Łowcy Burz" wydali komunikat: Po dość spokojnym piątku i sobocie, od dziś spodziewamy się powrotu burz. Od poniedziałku zjawiska burzowe mogą występować już na przeważającym obszarze naszego kraju. Niektóre z nich mogą być gwałtowne, z duża ilością opadów deszczu, gradu oraz z porywistym wiatrem.

Już jest! Gazeta Tygodniowa z dodatkiem TV

  • piątek, 03 czerwiec 2011 10:42

Z najnowszym wydaniem "Gazety Tygodniowej" otrzymacie Państwo 32-stronicowy dodatek telewizyjny.

Mylą się tylko raz

  • wtorek, 31 maj 2011 18:07

Żołnierze, którzy podpisali kontrakty w ramach Narodowych Sił Rezerwowych, przechodzą w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej pierwsze, trwające dwa tygodnie ćwiczenie rotacyjne. Na pasie ćwiczeń taktycznych żołnierze zgłębiali tajniki sztuki saperskiej.
Najistotniejsze podczas takich zajęć jest dokładne omówienie warunków bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac minerskich. Prowadzący zajęcia dowódca plutonu saperów, czasowo pełniący obowiązki chor. Paweł Toch, zwrócił uwagę na dyscyplinę oraz szczególną ostrożność podczas ustawiania miny i unieszkodliwiania zapór minowych. Są to sprawy, które w niebezpiecznej pracy sapera są najważniejsze.
-W postępowaniu z materiałami wybuchowymi szczególna ostrożność to jedno, ale należy też pamiętać, aby nie popadać w rutynę, która szczególnie w tym fachu może być zgubna. Zawsze staram się to wpajać swoim żołnierzom - mówi chor. Paweł Toch.
W czasie pierwszego w tym roku ćwiczenia rotacyjnego, żołnierze NSR mieli okazję oswoić się z materiałami wybuchowymi oraz zdobywać bezcenne doświadczenie.

Zepchnął mężczyznę ze schodów

  • wtorek, 24 maj 2011 14:44

45-latek zepchnął ze stromych schodów 54-letniego mężczyznę, który upadając poniósł śmierć. Sprawcę aresztowano.
Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniony piętek (13.05.) w jednym z mieszkań w Krośnie Odrzańskim. 45-letni mężczyzna podczas awantury popchnął w kierunku stromych schodów 54-letniego mężczyznę. Mężczyzna spadł. W wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć. Dwa dni później Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim aresztował na trzy miesiące sprawcę tego zdarzenia. Za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.