poniedziałek 3 sierpień 2020

Bezrobocie w powiecie

  • piątek, 07 styczeń 2011 21:00

Jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy? Czy absolwenci szkół średnich mogą liczyć na pracę w Gubinie i Krośnie Odrzańskim? Jak wygląda sytuacja finansowa pośredniaków i czy wystarczy pieniędzy dla wszystkich chętnych, którzy chcą odbyć staż? Szczegóły w najbliższych wydaniach "Gazety Tygodniowej".

XIX finał WOŚP

  • poniedziałek, 03 styczeń 2011 11:37

W niedzielę, 9 stycznia po raz 19 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane środki finansowe przeznaczone będą na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

 

W Krośnie
Krośnieński sztab WOŚP przygotował na ten dzień wiele atrakcji. O godz. 13.00 w porcie rzecznym i na Bulwarze Jana Pawła II rozpocznie się "Śnieżne szaleństwo". W programie gry i zabawy na śniegu oraz mecz piłki nożnej. Serwowane będą także pieczone kiełbaski, żołnierska grochówka oraz gorąca herbata. Impreza potrwa do godz. 15.00. O godz. 16.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Pułaskiego 3 rozpocznie się część artystyczna finału WOŚP. Wystąpią zespoły muzyczne, taneczne i teatralne, a także krośnieński kabaret "Koperek". Zaplanowano też pokaz tresury psów ze Straży Granicznej. Jak co roku nie zabraknie licytacji, a całość zakończy tradycyjne "Światełko do nieba".

W Gubinie
Kwestujący jak co roku, będą posiadać specjalną legitymację i zaplombowaną puszkę. Gubiński sztab składa się z siedmiu osób, które z zaangażowaniem przygotowują styczniowy finał. Wiadomo już, że impreza rozpocznie się około godziny 13.00 i będzie podzielona na trzy strefy: dziecięcą, diamentową i muzyki. Podczas uroczystości wystąpi zespół "Nikt" ze Szczecina, który już grał w Gubinie.  - Wyjechali od nas zadowoleni i sami postanowili zgłosić się, żeby móc zagrać  na XIX finale. - Wszystko będzie na poziomie - zapewnia Marcin Gwizdalski, szef sztabu.  W tym roku została przygotowana strona internetowa imprezy. - Na  bieżąco będzie wszystko aktualizowane - zapewnia Piotr Bilicz, zastępca szefa sztabu. Organizatorzy przygotowali także teledysk, w którym występują ludzie z Gubina.

Urzędowe komórki

  • piątek, 31 grudzień 2010 12:44

Ile pieniędzy wydał gubiński magistrat na rozmowy burmistrza w 2010 roku? Ile komórek służbowych jest w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim? Czytaj w najbliższych wydaniach "Gazety Tygodniowej".

Pogranicznicy świątecznie

  • sobota, 25 grudzień 2010 16:56

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej (NoOSG) tradycyjnie włączyli się do przedświątecznej, charytatywnej akcji "Tęczowy Promyk - Dzieciom".

W niedzielę, jak zawsze od kilku lat na parę dni przed Świętami Bożego Narodzenia, do Warszawy wyruszyły samochody po dary dla najuboższych z regionów przygranicznych. Głównym organizatorem i koordynatorem w Warszawie tego szczytnego przedsięwzięcia jest Barbara Przygodzka, dyrektor warszawskiego przedszkola nr 108 ?Tęczowy Promyk?, a Nadodrzański Oddział Straży Granicznej koordynuje rozdawanie paczek w rejonie służbowej odpowiedzialności Oddziału. Pomoc kierowana jest do konkretnych odbiorców znanych z imienia, wieku i miejsca zamieszkania. Za sprawą szkół i ośrodków pomocy społecznej powstała lista rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia z terenów przygranicznych. Wśród podarunków są m.in. ubrania, zabawki, pomoce szkolne, środki czystości, słodycze i artykuły spożywcze. Darczyńcami świątecznych prezentów są rodzice dzieci. W tym roku ponad 40 placówek oświatowych, głównie przedszkoli, przyłączyło się do tej corocznej akcji.

Atak zimy

  • środa, 15 grudzień 2010 21:05

Na drogach zalegająca kilkucentymetrowa warstwa śniegu i błota, na chodnikach półmetrowe zaspy. Firmy odśnieżające zapewniają, że pracują. Trudno w to uwierzyć, przejeżdżając przez miasto.
Z przykrością trzeba stwierdzić, że pomimo wcześniejszych zapewnień, zima znów zaskoczyła drogowców. Na drogi w Gubinie pługi wyjechały po ponad 12 godzinach od czasu gdy zaczął padać śnieg. Rano na ulicach zalegała kilkucentymetrowa warstwa śniegu, a na chodnikach utworzyły się zaspy sięgające czasami ponad pół metra. Relacja w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

nk

Mamy największe bezrobocie

  • piątek, 10 grudzień 2010 09:28

Powiat krośnieński ma największą stopę bezrobocia w województwie lubuskim - tak mówią półroczne statystyki Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Na początku roku w powiecie było zarejestrowanych ponad 5 tys. bezrobotnych. W październiku już niecałe 4 tysiące. Od stycznia na staże, przygotowania zawodowe oraz inne formy aktywizacji zawodowej skierowano 1082 osoby w rejonie gubińskim i 1179 w krośnieńskim. Czytając oferty zatrudnienia, które są wywieszone w Urzędzie Pracy, ma się wrażenie, że nic się nie zmienia i ciągle poszukują tych samych osób, głównie sprzątaczki i sprzedawców.  Dwaj młodzi mężczyźni, którzy szukają zatrudnienia, uważają,  że "pośredniak" nie pomoże im znaleźć etatu. - Tutaj pracy nie ma - mówią bezpośrednio Mariusz Kałucki i Piotr  Kopeć. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
(as)

Zimówki w Niemczech

  • czwartek, 09 grudzień 2010 18:14

Od soboty (4 grudnia br.) w Niemczech obowiązują nowe przepisy dotyczące posiadania zimowych opon. Specjalne ogumienie należy stosować w pojazdach m.in. podczas występowania ślizgawicy pośniegowej, mokrego śniegu oraz gołoledzi.
Nowy przepis mówi o tym, że w przypadku wyżej opisanych warunków na drodze istnieje obowiązek posiadania opon zimowych. Ustawodawca wskazał ponadto, że przepis dot. wyposażenia pojazdu w opony zimowe należy wiązać z określoną porą roku, tj. okresem od października do marca.
Nowe regulacje dot. opon zimowych obowiązują również na przyczepy i pojazdy zarejestrowane za graniczą w ruchu drogowym na terenie Niemiec. Kierowanie pojazdem bez opon zimowych w zimowych warunkach pogodowych będzie karane karą grzywny.
nk

Atrapy znikną

  • czwartek, 09 grudzień 2010 09:45

Według nowych przepisów z polskich dróg mają zniknąć atrapy fotoradarów, a urządzenia te mają być wyraźnie oznakowane i widoczne tak, by przede wszystkim spełniały rolę prewencyjną i przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
W przepisach znalazł się także zapis, według którego brana pod uwagę będzie możliwość błędu kierowcy do 5 km/h. - W tym roku (01.01. - 31.10.) policjanci z powiatu krośnieńskiego, za pomocą fotoradaru, ujawnili 1436 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości ? informuje Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji. Za te wykroczenia policjanci nałożyli 590 mandatów karnych na kwotę 78 tys. 950 zł., czyli średnia kwota jednego mandatu wynosi prawie 134 zł. Ponadto, policjanci skierowali 153 wnioski o ukaranie do sądu.
nk

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.