poniedziałek 3 sierpień 2020

Jedyna taka hodowla zajęcy w Polsce

  • wtorek, 01 styczeń 2013 10:57

Pewnie niewielu mieszkańców naszego powiatu wie, co skrywa ponad stuhektarowe pole otoczone lasami w okolicach Mostek. Udaliśmy się na wyjątkową wycieczkę do Zagrodowej Hodowli Zwierzyny Łownej "Zagórze".

Po kilka stów na karpia

  • czwartek, 13 grudzień 2012 12:33

Okres świąt wiąże się z szeregiem wydatków z jakimi musimy się liczyć. Urzędy miast i gmin już zabezpieczyli stosowne środki, na zapewnienie swoim pracownikom dodatkowych przysłowiowych "karpiowych". Zobaczmy na co mogą liczyć samorządowcy naszych miast.

Policja ma nowy radiowóz

  • niedziela, 09 grudzień 2012 09:55

We wtorek (4.12.) starosta krośnieński przekazał policji w Krośnie Odrzańskim kluczyki do nowego samochodu.

Kurzępa zrezygnował z szefowania radą

  • czwartek, 29 listopad 2012 10:37

Jacek Kurzępa, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, zrezygnował dzisiaj (28.11.) ze swojej funkcji. Swoją decyzję ogłosił podczas sesji, która rozpoczęła się o godzinie 10.00.

Opozycja: Diety w dół!

  • sobota, 24 listopad 2012 13:40

- Bycie radnym opozycji jest ogromnym wyzwaniem i czujemy na sobie ciężar odpowiedzialności za nasze działania - podkreśla Kazimierz Barczuk, przewodniczący klubu "Wspólna Droga". On i jego koledzy chcą obniżyć diety radnym. I to aż o połowę!

Opozycyjni radni bardzo upominali się o podwyżki dla pracowników starostwa, ale nie potrafili wskazać źródła finansowania. Wpadli na pomysł, żeby obniżyć diety radnym, a pieniądze przeznaczyć na pracowników urzędu.

(...)

Starostom też obniżą?

Opozycja ma nadzieję , że starostowie solidaryzując się z koniecznością cięć budżetowych, zgodzą się na obniżenie własnych wynagrodzeń o 1 tys zł., co pozwoli zaoszczędzić rocznie następne 24 tys. zł. - Kolejne 30 tys zł, to wydatki, które zarząd zamierza przeznaczyć na publikację biuletynu powiatu krośnieńskiego - opowiada. (...) Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Tomasz Strzemieczny

Finał "Bezpiecznej Zerówki"

  • poniedziałek, 05 listopad 2012 14:19

Już od kilku lat policjanci oraz pracownicy przedszkoli z powiatu krośnieńskiego przygotowują dzieci do turnieju wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą "Bezpieczna Zerówka". We wtorek (23.10.) w Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim odbyły się eliminacje o wejście do finału wojewódzkiego.

Ranking szkół jazdy: Moto-Wiwa prowadzi

  • poniedziałek, 03 wrzesień 2012 08:14

Znane są najnowsze statystyki dotyczące kursów na prawo jazdy kategorii "B". Sprawdziliśmy jak wypadły szkoły w powiecie krośnieńskim. Okazuje się, że na czele tabeli znalazł się Gubin.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodniowej powiat krośnieński

Zrobili ze mnie dziada

  • sobota, 07 lipiec 2012 12:21

Groźnie wyglądający wypadek drogowy i odtransportowanie poszkodowanego helikopterem do Zielonej Góry. Udzielenie pomocy, a po czterech godzinach "wypiska" ze szpitala. Odwiezienie na dworzec i pozostawienie samemu sobie. W uwłaczającym stroju szukał powrotu do domu. Pacjent czuje żal, po tym jak został potraktowany w wojewódzkiej placówce zdrowia.

Więcej w papierowym wydaniu.

Strzelił w nas piorun

  • czwartek, 28 czerwiec 2012 12:33

Nagle zrobiło się pochmurno i wietrzne, pogoda diametralnie się załamała. Zaczął padać deszcz, a błyski przeszywały niebo. Nad Wężyskami (gm. Krosno Odrz.), zebrała się nieduża chmura, z której chwilę później przedarł się piorun, uderzając w dwójkę rodzeństwa.

Rodzeństwo z Wężysk, Urszula i Maciej Pławiak pracowali właśnie w polu. Rozrzucali siano, kiedy pogoda zaczynała być nieciekawa. Wiadomo, że czerwiec jest okresem najczęstszych burz, gwałtownych i nieprzewidywalnych. Tak też zapowiadało się tego sobotniego popołudnia (16.06.), gdy dwójka mieszkańców Wężysk pojechała koniem i zaprzęgiem na pole. Wracali właśnie do domu, kiedy rozegrał się dramat.

Więcej w papierowym wydaniu.

Uwaga! Nowy taryfikator!

  • niedziela, 17 czerwiec 2012 13:02

Zmiany się szykowały już dłuższy czas i w końcu doczekaliśmy się! Choć brzmi to bardziej optymistycznie to w rzeczywistości tak nie jest. Chodzi o nowy taryfikator, który obowiązuje już od 9 czerwca, czyli minionej soboty. Wszystko jednak dla naszego bezpieczeństwa i po to byśmy zasiadali za kółko rozważniej.

Więcej w papierowym wydaniu.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.