poniedziałek 3 sierpień 2020

Burmistrzowie kibicują

  • sobota, 16 czerwiec 2012 00:15

Cieszą się Polacy, kibicuje gmina. Burmistrz trzyma kciuki, powiat lubi grywać. Wszyscy razem, wspólnie doping naszym dają. Wierzą, chcą i myśl, że mistrzostwa wygrają. Wiara czyni cuda... ruskim rady dali... Czechów pokonamy? Z grupy wyjść zdołamy!

Więcej w papierowym wydaniu.

Bandziory podpalają auta

  • piątek, 25 maj 2012 20:15

W przeciągu ostatnich trzech tygodni na terenie powiatu krośnieńskiego spłonęły trzy auta. Jedno z nich nie nadaje się już do użytku. Policja tłumaczy, że incydentu gubińskiego nie powinno łączyć się z wydarzeniami, do których doszło w Krośnie Odrzańskim.

Do pierwszego incydentu doszło w sobotę (30.04.) w Gubinie. Wtedy spłonęło volvo, którego właścicielem jest Mieczysław Rybak. O całej sytuacji poinformowali go sąsiedzi, którzy jako pierwsi zobaczyli co się stało i pospieszyli na ratunek. Mówią, że usłyszeli straszny wybuch i pospieszyli z gaśnicami. Sam M. Rybak nie ma wątpliwości. - To było podpalenie - mówi. - Gdy zszedłem na dół szyba była wybita, a na siedzeniu znajdował się rękaw od bluzy i płyn do spryskiwaczy - relacjonuje. Na szczęście pojazd, dzięki błyskawicznej interwencji, po niezbędnym remoncie będzie zdatny do jazdy. Koszt naprawy oszacowano na 6 tys. zł.

Więcej w papierowym wydaniu.

Ksiądz romansował z 15-latką

  • czwartek, 19 kwiecień 2012 07:39

Ks. Henryk A. uprawiał seks z 15-latką. Dziś oboje mają 1,5 roczną córkę, na którą duchowny nie chce płacić alimentów. Dziennikarze "Gazety Tygodniowej zastali go podczas lekcji w krośnieńskiej szkole. Więcej tylko w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Zapraszamy na nasze forum:

http://tygodniowa.pl/forum/6-krosno-odrzaskie/27-ksidz-romansowa-z-15-latk#27

Herbatka za nasze

  • niedziela, 15 kwiecień 2012 12:35

Aby nieco osłodzić urzędowe spotkania, goście przybywający do naszych magistratów zawsze mogą liczyć na ciastko. By ostudzić emocje urzędników i radnych podczas comiesięcznych sesji, w gotowości butelka zimnej wody przygotowana na stole. Może się także przydać, gdy komuś zaschnie w gardle. Nie zapomnijmy o kawie, która w końcu otwiera oczy, na jakże ważne problemy naszych miast.

Kilka rodzajów herbat, kaw i ciastek. Trochę litrów mleka, setki batoników czy cukierków to nieodzowny zestaw "poczęstunkowy" w urzędzie. Służy on oprawie organizowanych tam spotkań. To zrozumiałe, bo przecież jakże ważną rolę odgrywa godna reprezentacja naszych miast. Bo jak tu przyjąć poważnego inwestora, czy przeciętnego Kowalskiego bez zaproponowania filiżanki kawy.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat krośnieński

Wielkanoc w naszych przedszkolach

  • niedziela, 08 kwiecień 2012 15:34

W najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej" prezentujemy dzieci z gubińskich i krośnieńskich przedszkoli. Jak się bawiły? Jakie ozdoby wielkanocne przygotowały? Więcej w papierowym wydaniu.

Bezrobocie rośnie

  • piątek, 09 marzec 2012 11:05

Odnotowano znaczny wzrost bezrobocia. Według danych z urzędu pracy pod koniec stycznia liczba osób zarejestrowanych w powiecie krośnieńskim wyniosła 4 tys. 791.

Najwięcej od przeszło 5 miesięcy, bo aż 25 proc. wyniosła stopa bezrobocia w naszym regionie. Dane na koniec lutego mówią o rosnącej skali problemu. Rejon gubiński to 2 tys. 731 osób poszukujących pracy z czego prawie połowa to kobiety. Nie co powyżej 2 tys. - tak wygląda rejon krośnieński. Podobnie jest w dwóch miastach w powiecie. W Gubinie na zatrudnienie czeka 1 tys. 900 osób, w Krośnie 449. W statystykach zdecydowanie to kobiety mają większy problem ze znalezieniem pracy. Szczególnie po 50?-ce opowiada Janina Trochimowicz, mieszkanka Gubina. - Od stycznia nie mam pracy ale jestem dobrej myśli - mówi.

Starosta poleci ze stołka?

  • poniedziałek, 27 luty 2012 13:54

Jarosław Kowalski przestał być przewodniczącym komisji rewizyjnej, a Kazimierz Barczuk wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Radni złożyli również wniosek o odwołanie starosty Jacka Hoffmanna - oto pierwsze efekty przewrotu w powiecie krośnieńskim.

Do przewodniczącego Rady Powiatu wpłynęło oświadczenie o zawiązaniu klubu radnych Rady Powiatu Krośnieńskiego. Samorządowcy wystąpili z "Wolnej Drogi" i zawiązali nowy. Przewodniczącym został Grzegorz Świtalski, a wiceprzewodniczącymi Lech Borkowski oraz Jacek Czerepko. Wpłynął również dokument, mówiący o założeniu koła radnych, wokół którego zebrali się przedstawiciele SLD. Jednocześnie wpłynął wniosek o odwołanie starosty, pod którym podpisali się na dzień dzisiejszy: Roman Sikora, Grzegorz Świtalski, Danuta Anioł, Jacek Kurzępa, Dorian Oleszek, Robert Pawłowski, Włodzimierz Rogowski, Lech Kiertyczak, Edmund Galacki, Jacek Czerepko i Lech Borkowski. Podobne wnioski dotyczyły odwołania Kazimierza Barczuka z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu oraz Jarosława Kowalskiego z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Więcej tylko w "Gazecie Tygodniowej"

Tylko u nas: Stan szpitala w Krośnie

  • czwartek, 23 luty 2012 18:14

Oddział pediatryczny wyjechał do Krosa. Padają pytania, czy nie lepiej było poczekać jeszcze kilka dni z przenosinami i należycie go przygotować. Warunki nie są rewelacyjne, a przecież zdrowie to podstawa.

Po pięknym oddziale pediatrycznym, który do niedawna znajdował się w Gubinie, a w trybie natychmiastowym, z dnia na dzień, został przeniesiony do Krosna, pozostało niewiele. Na ścianach nie ma już kolorowych postaci z ulubionych kreskówek dzieci. Jest za to szaro i ponuro. Warunki sanitarne również pozostawiają wiele do życzenia. Sam dyrektor Artur Malejka nie ukrywa, że w gubińskiej placówce było ładniej, ale od razu komentuje, że do przenosin dojść musiało.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat krośnieński

Co z budynkami po szpitalu?

  • poniedziałek, 20 luty 2012 17:53

Po szpitalu w Gubinie została tylko historia. Teraz pozostaje kwestia pustych budynków, które po nim o tej historii przypominają. Co dalej z nimi będzie się działo? Niewykluczone, że spółka przestanie je dzierżawić i kłopot spadnie na władze powiatu.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat krośnieński.

BMW w rowie

  • niedziela, 19 luty 2012 16:31

Dwa zastępy świebodzińskiej Sraży Pożarnej wyjechały do wypadku dwóch samochodów osobowych, w okolicach Brójc. Ich działania polegały na zabezpieczeniu ternu. Przypuszczalna przyczyna: niezachowanie zasad ostrożności w ruchu drogowym.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.