poniedziałek 3 sierpień 2020

Chcą odwołać radę powiatu

  • piątek, 03 luty 2012 22:24

Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy będziemy musieli iść do urn. Powód? Planuje się przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania zarządu i rady powiatu. Poczyniono już wstępne działania w tej kwestii.

W Gubinie powstała grupa inicjatywna. Pełnomocnikiem został Tomasz Kaczmarek, który zobowiązał się do podjęcia działań określonych w procedurze postępowania przy odwołaniu rady powiatu. - Co do tej inicjatywy mamy wsparcie z wielu środowisk społeczności Gubina, a także partii politycznych - zapewnia Leszek Ochotny, przewodniczący Rady Miejskiej w Gubinie.

Więcej tylko w "Gazecie Tygodniowej"

Kolizja pod Starosiedlem

  • wtorek, 11 październik 2011 19:19

Na trasie Sieńsk-Starosiedle doszło kilka dni temu do kolizji, w której uczestniczyły dwa pojazdy.
W sobotę (1.10.) o godzinie 14.20 dyżurny komisariatu policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na drodze Sieńsk-Starosiedle. - 38-letni kierowca peugeota 106 wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa 49-letniemu kierowcy audi, jadącemu drogą od Starosiedla. W wyniku zderzenia oba pojazdy wjechały do przydrożnego rowu ? poinformował nas Norbert Marczenia, rzecznik prasowy krośnieńskiej policji. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

Znamy frekwencję w pow. krośnieńskim

  • poniedziałek, 10 październik 2011 10:25

Znamy frekwencję z powiatu krośnieńskiego. Wszystkie komisje podliczyły oddane głosy. Frekwencja w naszym powiecie wyniosła 38,90%.

 

Frekwencja w poszczególnych gminach:

Gmina Bobrowice - 37,23%

Gmina Bytnica - 29,25%

Gmina Dąbie - 34,60%

Gmina Gubin - 33,10%

Gubin -  42,31%

Gmina Krosno Odrz. - 42,97%

Gmina Maszewo - 25,49%

Tirówka promuje gminę

  • czwartek, 29 wrzesień 2011 11:43

Kilka dni temu w programie telewizji TVN "Sędzia Anna Maria Wesołowska" został wyemitowany materiał, w którym akcja rozgrywa się na terenie naszego powiatu. Zabawna sytuacja dotyczy prostytutki, która "obsługuje" całą wieś. W sprawę zamieszany jest również ksiądz. Całość jest fikcją, ale prawdziwym mieszkańcom Gęstowic (gm. Maszewo) nie jest do śmiechu. - Materiał obraża naszą gminę ? mówią. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Żary przejmą nasz szpital?

  • czwartek, 29 wrzesień 2011 11:39

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że szpital w Gubinie i Krośnie Odrzańskim może zostać przejęty przez dobrze prosperujący 105 Szpital Wojskowy w Żarach. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Zapładnia, okrada i ucieka

  • sobota, 24 wrzesień 2011 20:15

Mężczyzna podaje się za kierownika budowy. Chwali się, że ma gruby portfel, wielki dom i kilka samochodów. W rzeczywistości poszukuje polskich dziewczyn z niemieckim obywatelstwem, by je wykorzystać i wyłudzić od nich pieniądze. Działa na terenie powiatu krośnieńskiego.

Pani Kasia poznała oszusta dzięki swojej znajomej. Teraz wie, że to był najgorszy mężczyzna w jej życiu. Będąc z nią, spotykał się jednocześnie z inną dziewczyną. - Na dodatek zrobił tej drugiej dziecko ? mówi ze współczuciem kobieta. Więcej w papierowym wydaniu "Tygodniowej".

Potrzebna jest pomoc dla chorej Amelki

  • piątek, 09 wrzesień 2011 13:40

O dziewczynce pisaliśmy jakiś czas temu. Amelka ma dziesięć miesięcy. Jej delikatne ciało zaatakował złośliwy nowotwór. Pojawiły się już przerzuty. Choroba wiąże się z częstymi wizytami w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dziewczynka musi być poddawana chemii. Podróż jest bardzo kosztowna. Trzeba także zakupić leki, płyny, pampersy i inne niezbędne przedmioty. Rodzinie potrzebna jest pomoc finansowa. Do pomocy zaangażowała się Janina Szmaja, która w swoim sklepie umieściła puszkę i zbierała pieniądze dla Amelki. Teraz podobne puszki pojawią się również w innych sklepach na terenie Gubina. Każdy będzie mógł wrzucić do nich chociażby grosik na leczenie dla dziewczynki. Pieniądze można także wpłacać na konto bankowe, które zostało założone kilka dni temu.

 

Numer konta:

 

PKO.SA. 7 Oddział w Warszawie

76 1240 1109 1111 0010 1163 7630

z dopiskiem DLA AMELII PIASECKIEJ

Biegają po wioskach

  • czwartek, 08 wrzesień 2011 15:44

Bardzo ciekawy trend rozgrywa się w ostatnich tygodniach na terenie powiatu krośnieńskiego, gdzie dochodzi do masowych inwazji polityków, dla których właśnie rozpoczął się najgorętszy okres w roku. Mowa oczywiście o dążących do władzy, którzy za trochę ponad miesiąc czasu staną w szranki i stoczą zaciętą bitwę o sejmową ławę. Na naszej liście pojawia się czterech polityków, którzy bawili u nas w ostatnim czasie więcej niż raz. Więcej w najnowszym papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Piszemy jako pierwsi: Dostali kasę za nic

  • czwartek, 25 sierpień 2011 16:26

Samorządowcy w powiecie krośnieńskim otrzymali nagrody finansowe w wysokości od 4,5 do 5 tysięcy złotych za to, że zerkali jednym okiem na prace przy spisie powszechnym. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Krajowa bezpieczniejsza?

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 18:06

Czy na drodze krajowej nr 32 będzie bezpieczniej? - Jest na to duża szansa - zapowiada Leszek Turczyniak, radny województwa lubuskiego.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego Leszek Turczyniak złożył interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych na drodze krajowej nr 32, relacji Zielona Góra - Gubinek, która przebiega bezpośrednio chociażby przez gminę Dąbie. - Co bardzo istotne Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze wyrazia chęć poprawy bezpieczeństwa w Dąbiu, Pławiu, Gronowie, Łagowie oraz Leśniowie Wielkim w ciągu drogi krajowej nr 32 - poinformował Leszek Turczyniak.

Bezpieczne przejścia

Wspomniany plan zakłada opracowanie dokumentacji technicznej sygnalizacji świetlnej wzbudzanej. - Po jednym dotykowym sygnalizatorze dla pieszych może przybyć w miejscowościach, o których już wspomniałem, w miejscach najczęściej uczęszczanych przez pieszych, bądź też przy szkołach - tłumaczy radny wojewódzki. - Taka sygnalizacja w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo pieszych, także dzieci idących do szkół - zaznacza L. Turczyniak. - Będę się starał robić wszystko, aby koncepcja ta znalazła jak najszybciej się urzeczywistniła - zapewnił radny. Teraz trzeba wdrożyć odpowiedni program, który zapewni sfinansowanie tego przedsięwzięcia. - Uważam, że jest to tylko kwestia odpowiedniej dokumentacji - powiedział L. Turczyniak. Zadanie powinno być realizowane w poszczególnych miejscowościach na początku przyszłego roku, w zależności od ustalenia miejsc z największym stopniem niebezpieczeństwa.

Tomasz Strzemieczny

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.