poniedziałek 3 sierpień 2020

UWAGA KONKURS Z NAGORDAMI!

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 12:58

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie i wysłać kupon do redakcji. Na kupony czekamy do 15 września br. Zapraszamy!

Problemy z żarskim pogotowiem

  • piątek, 19 sierpień 2011 14:17

Jeszcze w tym miesiącu powinna przyjść odpowiedź od prezesa NFZ w sprawie postępowania na ratownictwo medyczne w powiecie krośnieńskim. Świadczenia wykonuje nadal pogotowie z Żar, jednak pojawiają się już pierwsze problemy. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Z mapą do pacjenta

  • sobota, 06 sierpień 2011 08:20

Usługi na ratownictwo medyczne na terenie powiatu krośnieńskiego przejęła (01.08.) firma z Żar. Stacjonują już u nas nowe karetki pogotowia ratunkowego, których kierowcy bez map się nie ruszają.

Ograniczenie działalności szpitala powiatu krośnieńskiego doprowadziło do tego, że część pielęgniarek musiała znaleźć zatrudnienie gdzieś indziej. Przykładowo część z Krosna Odrzańskiego pracuje już w Ciborzu, a część w Zielonej Górze. Ograniczenie usług ratownictwa medycznego powoduje, że kolejne osoby albo zasilą i tak bardzo liczne już grono bezrobotnych, albo będą musiały poszukiwać nowych miejsc pracy, co wbrew pozorom wcale łatwe nie jest. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wioska policyjna na Przystanku Woodstock

  • wtorek, 02 sierpień 2011 16:22

Tolerancja religijna (islam, judaizm?), cyberprzemoc i agresja, handel ludźmi i przemoc w rodzinie - to tylko niektóre zagadnienia, które poruszą policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. Oprócz warsztatów i materiałów profilaktycznych policjanci przygotowali również konkursy dla woodstockowiczów i gadżety.

Kolejni pijani kierowcy

  • wtorek, 02 sierpień 2011 09:41

Tylko w ostatnią niedzielę (31.07.) krośnieńscy policjanci, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Cała trójka odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.

Niestety policyjne statystyki pokazują, że nadal często kierujemy pojazdami pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Stwarzamy tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu. I tylko w ostatnią niedzielę 31 lipca br. policjanci z Krosna Odrzańskiego, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Zgodnie z Kodeksem Karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić kara pozbawienia wolności do lat 2.

Kąpieliska są bezpieczne

  • czwartek, 28 lipiec 2011 18:35

Jakość wody w jeziorach skontrolował sanepid. Na terenie powiatu krośnieńskiego zbadano kąpieliska w Kosarzynie, Bronkowie, Dąbiu, Gryżynie, Łochowicach, Lubogoszczu i Osiecznicy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami to administratorzy i gminy zwracają się do sanepidu z prośbą o skontrolowanie wody w jeziorze. - W tym roku zgłoszono do nas osiem miejsc. Po badaniach okazało się, że wszystkie wyniki był dobre i woda w tych jeziorach jest zdatna do kąpieli - poinformowała nas Janina Kwiatkowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Odrzańskim. Badania przeszły Jezioro Borek - OW "Nad Borkiem" w Kosarzynie, Jezioro Błeszno - OW "Leśny" Bronków - Kołatka i OW "Magnolia" w Bronkowie, Jezioro Wielkie - OW "Temar" w Dąbiu, Jezioro Wapienne - OW "Gryżyna" w gminie Bytnica, Jezioro Glibiel w Łochowicach, Jezioro Graniczne w Lubogoszczy oraz Jezioro Moczydło w Osiecznicy.

Łochowice zostały przebadane

W Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Łochowicach komplet turystów. O przydatności wody do kąpieli informuje specjalna tablica. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanepid przeprowadził badania wody z naszego jeziora - informuje Marek Kaczmarek, kierownik WDW Łochowice. - Wszystko pod czujną ochroną oddziałów sanitarnych ? dodaje. Turyści chętnie korzystają z kąpieli zarówno słonecznych, jak i wodnych. Nad ich bezpieczeństwem czuwają także ratownicy Krzysztof Kaźmierczak i Przemysław Piętka.

Turyści z różnych stron Polski

Okazuje się, że nad jeziora w naszym powiecie wybierają się nie tylko okoliczny mieszkańcy, ale także turyści z innych województw. - Przyjechaliśmy do Łochowic z Wrocławia. Ośrodek znaleźliśmy w internecie - mówi Elżbieta Przysiężny. - Bardzo nam się tu podoba, tylko jest trochę za dużo komarów - dodaje. Turyści nie przywiązują większej wagi do tego, czy woda nadaje się do kąpieli, czy nie. - Słyszałem w radiu, które jeziora nie zostały dopuszczone do kąpieli. O Łochowicach nie było mowy. Jednak my bardziej niż na pływanie, nastawiliśmy się na wędkowanie więc nam jest to obojętne - mówi Józef Przysiężny. Odpocząć nad jezioro przyjechali również państwo Szpakowicz. - Woda jest czysta i ciepła. Nie wiem czy woda w jeziorze była badana, ale mam w Krośnie dużą rodzinę i zawsze tu przyjeżdżają. Jeśli coś byłoby nie tak, na pewno by o tym wiedzieli - podkreśla Magda Szpakowicz z Zielonej Góry. - Przyjechaliśmy odpocząć na trzy dni. Krewni polecili nam to miejsce - dodaje Mirosław Szpakowicz.

Jutro (28.07.) między 9,30, a 11.00 ma odbyć się w Krośnie protest przeciwko likwidacji szpitala. Protestujący zapowiadają blokadę krośnieńskiego mostu.

- To głupie - powiedział dzwoniący do redakcji mieszkaniec Gubina. - Przecież to nic nie da, a utrudni tylko przejazd przez Krosno, głównie mieszkańcom naszego powiatu - mówi zdenerwowany. - Zablokujmy Zieloną Górę, a nie Krosno - dodaje. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Ursusem na bani

  • wtorek, 26 lipiec 2011 21:35

Tylko w jeden weekend policjanci z powiatu krośnieńskiego, zatrzymali aż 5 pijanych kieowców.

W weekend 15-17 lipca krośnieńscy i gubińscy policjanci, zatrzymali 5 osób kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym "rekordzistą" był mieszkaniec podgubińskiej miejscowości, który jechał jako kierujący ciągnikiem ursus, mając w sobie niemal 2,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pomimo zaostrzenia przepisów dotyczących postępowania z nietrzeźwymi użytkownikami dróg, policjanci prawie codziennie zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy poruszają się po drogach naszego powiatu.

KOPALNIA cz.1: Kultura pełną gębą

  • wtorek, 26 lipiec 2011 08:09

Naszym czytelnikom chcemy pokazać jak wygląda gmina Kleszczów, w której działa kopalnia. Jej mieszkańcy nie dziadują, a urzędnicy nie wiedzą co mają robić z pieniędzmi, które samorząd otrzymuje z podatków od kopalni i elektrowni. Gmina na swojej stronie internetowej chwali się bogatą bazą szkół, przedszkoli, dobrą opieką medyczną, czy rozwijającą się przedsiębiorczością.

 

KULTURA PEŁNĄ GĘBĄ

 

W każdym sołectwie gminy Kleszczów funkcjonuje obecnie placówka kultury, podległa Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kleszczowie. Ta bogata baza pozwala organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wolnym od nauki czasie. W ciągu roku szkolnego uzdolnieni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w kółkach zainteresowań (tanecznym, fotograficznym, teatralnym, filmowym, plastycznym), które funkcjonują w domach kultury w Kleszczowie i Łękińsku, oraz w uhonorowanej wieloma nagrodami Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Gminy Kleszczów.

Powiat łata Kresową

  • wtorek, 26 lipiec 2011 07:51

W Gubinie trwa długo oczekiwany remont odcinka ulicy Kresowej od "Wąwozu" do Szkoły Podstawowej nr 3. Cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca lipca.

Prace remontowe rozpoczęły się ponad tydzień temu. - Odcinek ulicy Kresowej w Gubinie, objęty remontem to fragment drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką do skrzyżowania z ul. Repatriantów - potwierdził Janusz Milczarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.