wtorek 4 sierpień 2020

IMGW uspokaja: Będzie mniej opadów

  • niedziela, 24 lipiec 2011 18:41

W nocy na krańcach zachodnich Polski zachmurzenie umiarkowane.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, początkowo możliwe burze. Najwięcej opadów w pasie od wschodniego Pomorza, po Mazowsze i tam lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 11°C lokalnie na południowym zachodzie kraju, 14°C w centrum, do 16°C na północnym wschodzie. W dolinach górskich temperatura około 10°C. Wiatr słaby, na zachodzie i w centrum kraju północno-zachodni, na pozostałym obszarze zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W dzień na zachodzie Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże, przelotne opady deszczu, a w centralnej i wschodniej części kraju również burze. W centrum i na południowym wschodzie kraju przewidywana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18°C miejscami na Pomorzu, 20°C w centrum kraju i na Kujawach, do 21°C, 25°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie na krańcach wschodnich kraju południowy.

źródło IMGW

Aktualna sytuacja powodziowa w regionie

  • niedziela, 24 lipiec 2011 18:16

Przez południe naszego regionu przepływa fala wezbraniowa. Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało prognozę dotyczącą Gubina i Nysy Łużyckiej. Wynika z niej, że fala wezbraniowa dotrze do miasta około godziny 20:00. Później prognozowane są spadki poziomu rzeki. 

Helena Hatka Wojewoda Lubuski monitoruje sytuację i utrzymuje w gotowości swoje służby. Na bieżąco z samorządów zbierane są informacje o poziomie wody i podjętych działaniach związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Burmistrzowie Gubina i Szprotawy wydali zarządzenie w sprawie alarmu przeciwpowodziowego. W Gubinie wprowadzono stały dyżur w Urzędzie Miejskim.

Z prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że pogoda ustabilizuje się. Burze i opady deszczu zanikną.

W powiatach żagańskim, żarskim i krośnieńskim utrzymywany jest stan pogotowia przeciwpowodziowego. Dzięki temu wszystkie służby i instytucje na bieżąco monitorują sytuację i przesyłają informacje do Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jednostki OSP otrzymają sprzęt

  • sobota, 23 lipiec 2011 12:35

Czy Ochotnicze Straże Pożarne działające na terenie powiatu krośnieńskiego mogą być bardziej profesjonalne, niż do tej pory? - Wszystko wskazuje na to, że tak - potwierdził Leszek Turczyniak, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

W krośnieńskiej komendzie pracuje ogółem 125 policjantów, a także 23 pracowników cywilnych. Postanowiliśmy pokazać jak wygląda ich życie po godzinach pracy.

Na służbie są zasadniczy, twardzi, starają się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Po pracy znajdują czas dla rodziny, na odpoczynek i pielęgnowanie swoich pasji. Na widok munduru wiele osób czuje respekt i strach. Jednak policjant to też człowiek. Ma chwilę słabości, złości ale i radości. Ponadto, każdy z nich ma pasje, którym się oddaje. Jedni łowią ryby, inni grają w piłkę, a jeszcze inni hodują zwierzęta i obserwują przyrodę. Wielu funkcjonariuszy interesuje się także historią naszego regionu. Wiecęj w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Lepszej okazji na rozwój nie będzie!

  • sobota, 16 lipiec 2011 15:50

Gmina Gubin zamiast 80 mln. budżetu rocznego dysponuje środkami w wysokości zaledwie 18 mln. Zdaniem Hanny Mrówczyńskiej, dyrektora projektu PWE Gubin wszystko przez nagminne powtarzanie nieprawdziwych informacji o inwestycji.


Politycy za kopalnią

Pozytywnie o projekcie wypowiadają się: Leszek Turczyniak oraz Bożenna Bukiewicz. - Jestem zdecydowanie za, ponieważ jest to alternatywa dla województwa, powiatu i gminy Gubin. Jest to z całą pewnością rozwojowa inwestycja, która pobudzi życie gospodarcze w powiecie krośnieńskim, a zarazem przyczyni się do spadku bezrobocia - wyjawia L. Turczyniak radny Sejmiku Wojewódzkiego. - Tak, jestem za budową kopalni, ponieważ jest to przyszłość naszego regionu - dodaje posłanka Platformy Obywatelskiej. Więcej opinii w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Kasa z kopalni

  • sobota, 16 lipiec 2011 15:45

Tylko w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej" przeczytasz jak rozwinęła się gmina Kleszczów, w której od wielu lat jest kopalnia węgla.

Dziadujemy przez przeciwników kopalni

  • sobota, 16 lipiec 2011 15:37

Bezrobocie hula, mieszkańcy stoją w kolejkach po zapomogi, a samorządowcy gminy Gubin z wójtem na czele są przeciwko kopalni węgla brunatnego. Argument? Degradacjga środowiska i zabytki. Słusznie? Wystarczy przejechać się dziurawymi drogami i przespacerować się lasami, w których jest pełno śmieci. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Uciekał kradzionym porsche

  • poniedziałek, 11 lipiec 2011 15:35

Krośnieńscy policjanci (27.06.) zatrzymali 28-letniego mieszkańca Litwy, który uciekał przed nimi skradzionym w Niemczech luksusowym porsche cayenne.

Kilka minut przed godziną 16, policjanci z krośnieńskiej drogówki zauważyli mknące z dużą prędkością porsche cayenne. Pojazd jechał od strony Gubina. Policjanci jadąc nieoznakowanym fordem monedo wyposażonym w urządzenie rejestrujące prędkość pojazdów ruszyli za tym samochodem. Z uwagi, iż kierujący ?pędził? z nadmierną prędkością, policjanci postanowili zatrzymać, go do kontroli. W chwili, gdy nakazali kierującemu zatrzymać pojazd, kierowca przyspieszył. Zaczął uciekać w kierunku Krosna Odrzańskiego, łamiąc kolejne przepisy. Po kilkukilometrowym pościgu, policjanci zauważyli, że kierowca porsche próbuje ominąć zablokowaną drogę. Uciekający zjechał na nieutwardzone pobocze. Wówczas pojazd którym się poruszał zaczął zsuwać się do głębokiego rowu. Kierowca nie miał już możliwości kontynuowania ucieczki i został zatrzymany. Policja ustaliła, że 28-letni Litwin uciekał samochodem skradzionym na terenie Niemiec. Pojazd został zabezpieczony. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 

Drogówka na nowo

  • wtorek, 05 lipiec 2011 10:07

W krośnieńskiej Komendzie Powiatowej Policji zostanie utworzony nowy wydział, który będzie zajmował się miedzy innymi zwalczaniem "piractwa drogowego".

Gdy w marcu br., mł. insp. Mirosław Kruszelnicki obejmował stanowisko komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim obiecał, że będzie współpracował nie tylko z samorządem, ale również z mieszkańcami. Nowo powołany komendant informował wówczas, że będzie reagował na głosy opinii społecznej, a kierowana przez niego jednostka będzie dostosowywana do lokalnych potrzeb. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Nieruchomości pod młotek

  • czwartek, 30 czerwiec 2011 14:08

Kilka mieszkań, warsztat w Gubinie oraz stacja paliw w Krośnie Odrzańskim wyceniona na prawie milion złotych. Między innymi te nieruchomości będzie próbował sprzedać krośnieński komornik 6 i 13 lipca. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.