wtorek 13 kwiecień 2021

KOPALNIA cz.1: Kultura pełną gębą

  • Posted on:  wtorek, 26 lipiec 2011 08:09
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W każdym z ośrodków kultury podległych GOK w Kleszczowie działają grupy osób wykonujące rękodzieło artystyczne. Technika, materiały i tematyka prac zmieniają się zgodnie z rytmem pór roku, częściowo zaś zależne są od kierunku przyjętego przez daną placówkę. Uczestnicy warsztatów mają możliwość udziału w wyjazdach na pokazy i wystawy rękodzieła artystycznego. W każdym z ośrodków kultury podległych GOK w Kleszczowie działają grupy osób wykonujące rękodzieło artystyczne. Technika, materiały i tematyka prac zmieniają się zgodnie z rytmem pór roku, częściowo zaś zależne są od kierunku przyjętego przez daną placówkę. Uczestnicy warsztatów mają możliwość udziału w wyjazdach na pokazy i wystawy rękodzieła artystycznego. foto: Gmina Kleszczów

Naszym czytelnikom chcemy pokazać jak wygląda gmina Kleszczów, w której działa kopalnia. Jej mieszkańcy nie dziadują, a urzędnicy nie wiedzą co mają robić z pieniędzmi, które samorząd otrzymuje z podatków od kopalni i elektrowni. Gmina na swojej stronie internetowej chwali się bogatą bazą szkół, przedszkoli, dobrą opieką medyczną, czy rozwijającą się przedsiębiorczością.

 

KULTURA PEŁNĄ GĘBĄ

 

W każdym sołectwie gminy Kleszczów funkcjonuje obecnie placówka kultury, podległa Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kleszczowie. Ta bogata baza pozwala organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wolnym od nauki czasie. W ciągu roku szkolnego uzdolnieni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w kółkach zainteresowań (tanecznym, fotograficznym, teatralnym, filmowym, plastycznym), które funkcjonują w domach kultury w Kleszczowie i Łękińsku, oraz w uhonorowanej wieloma nagrodami Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Gminy Kleszczów.

Czytany 2105 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.