środa 28 październik 2020

Krajowa bezpieczniejsza?

  • Posted on:  poniedziałek, 22 sierpień 2011 18:06
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy na drodze krajowej nr 32 będzie bezpieczniej? - Jest na to duża szansa - zapowiada Leszek Turczyniak, radny województwa lubuskiego.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego Leszek Turczyniak złożył interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych na drodze krajowej nr 32, relacji Zielona Góra - Gubinek, która przebiega bezpośrednio chociażby przez gminę Dąbie. - Co bardzo istotne Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze wyrazia chęć poprawy bezpieczeństwa w Dąbiu, Pławiu, Gronowie, Łagowie oraz Leśniowie Wielkim w ciągu drogi krajowej nr 32 - poinformował Leszek Turczyniak.

Bezpieczne przejścia

Wspomniany plan zakłada opracowanie dokumentacji technicznej sygnalizacji świetlnej wzbudzanej. - Po jednym dotykowym sygnalizatorze dla pieszych może przybyć w miejscowościach, o których już wspomniałem, w miejscach najczęściej uczęszczanych przez pieszych, bądź też przy szkołach - tłumaczy radny wojewódzki. - Taka sygnalizacja w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo pieszych, także dzieci idących do szkół - zaznacza L. Turczyniak. - Będę się starał robić wszystko, aby koncepcja ta znalazła jak najszybciej się urzeczywistniła - zapewnił radny. Teraz trzeba wdrożyć odpowiedni program, który zapewni sfinansowanie tego przedsięwzięcia. - Uważam, że jest to tylko kwestia odpowiedniej dokumentacji - powiedział L. Turczyniak. Zadanie powinno być realizowane w poszczególnych miejscowościach na początku przyszłego roku, w zależności od ustalenia miejsc z największym stopniem niebezpieczeństwa.

Tomasz Strzemieczny

Czytany 1515 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.