wtorek 26 styczeń 2021

Mylą się tylko raz

  • Posted on:  wtorek, 31 maj 2011 18:07
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W zawodzie sapera ważna jest dyscyplina oraz szczególna ostrożność przy wykonywaniu prac minerskich. W zawodzie sapera ważna jest dyscyplina oraz szczególna ostrożność przy wykonywaniu prac minerskich.

Żołnierze, którzy podpisali kontrakty w ramach Narodowych Sił Rezerwowych, przechodzą w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej pierwsze, trwające dwa tygodnie ćwiczenie rotacyjne. Na pasie ćwiczeń taktycznych żołnierze zgłębiali tajniki sztuki saperskiej.
Najistotniejsze podczas takich zajęć jest dokładne omówienie warunków bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac minerskich. Prowadzący zajęcia dowódca plutonu saperów, czasowo pełniący obowiązki chor. Paweł Toch, zwrócił uwagę na dyscyplinę oraz szczególną ostrożność podczas ustawiania miny i unieszkodliwiania zapór minowych. Są to sprawy, które w niebezpiecznej pracy sapera są najważniejsze.
-W postępowaniu z materiałami wybuchowymi szczególna ostrożność to jedno, ale należy też pamiętać, aby nie popadać w rutynę, która szczególnie w tym fachu może być zgubna. Zawsze staram się to wpajać swoim żołnierzom - mówi chor. Paweł Toch.
W czasie pierwszego w tym roku ćwiczenia rotacyjnego, żołnierze NSR mieli okazję oswoić się z materiałami wybuchowymi oraz zdobywać bezcenne doświadczenie.

Czytany 1787 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.