wtorek 4 sierpień 2020

Te drzewa kiedyś kogoś zabiją! Wyróżniony

  • Posted on:  sobota, 04 lipiec 2015 10:48
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wiesław Polak i Janusz Smorawiński od ośmiu lat walczą o wycinkę trzech dębów. - Nie mamy dłużej siły – mówią zgodnie mieszkańcy Czetowic. Wiesław Polak i Janusz Smorawiński od ośmiu lat walczą o wycinkę trzech dębów. - Nie mamy dłużej siły – mówią zgodnie mieszkańcy Czetowic. foto: Tomasz Strzemieczny

Janusz Smorawiński i Wiesław Polak mieszkają w Czetowicach (gm. Krosno Odrz.). Mężczyźni od niemal dekady walczą o wycinkę trzech olbrzymich dębów, które rosną prawie na ścianach ich domów. - Jesteśmy bezradni. Ktoś przejrzy na oczy, dopiero jak wydarzy się jakaś tragedia – przekonują. Po naszej interwencji, urzędnicy zajęli się jednak problemem. Na efekty tych działań musimy chwilę poczekać.

Trzy wielkie dęby od wielu lat utrudniają codzienne życie trzem rodzinom, żyjącym w Czetowicach. Ludzie poprosili nas o pomoc, bo jak przyznają, nie mają siły dłużej prosić się o pomoc. - To jest ciągłe odbijanie piłki – przyznaje pan Janusz.  Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

Tomasz Strzemieczny

Czytany 1908 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.