Wydrukuj tę stronę

Zostań liderem Szlachetnej Paczki

  • Posted on:  czwartek, 24 sierpień 2017 10:07
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poszukiwani są liderzy do pracy przy projektach, realizowanych przez stowarzyszenia Wiosna- Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Takiej osoby ciągle nie ma m.in. w Krośnie Odrzańskim.

Dzięki pracy wolontariuszy w ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki w całej Polsce, pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin. Natomiast w ramach Akademii Przyszłości ze wsparcia cieszyło się ponad 2000 dzieci.

Kim jest i czym zajmuje się lider?

W całym województwie lubuskim poszukiwanych ciągle jest szesnastu liderów Szlachetnej Paczki, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin. - Odpowiedniej osoby brakuje m.in. w Krośnie Odrz. - potwierdza Agata Rydzewska, koordynator ds. promocji projektu. Idealny kandydat na takiego lidera musi przede wszystkim lubić ludzi, mieć motywację do rozwoju, potrafić współpracować z innymi, być osobą odpowiedzialną, obowiązkową, skoncentrowaną na celu i wytrwale do niego dążącą. - Zadaniem lidera jest całoroczne zarządzanie projektem w miejscu swojego zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc – tłumaczy Rydzewska.

Efekty widać gołym okiem

Tylko w zeszłym roku, dzięki pracy dwudziestu sześciu liderów w naszym województwie, swoich darczyńców znalazło 450 rodzin.

(ts)

 

 

Czytany 1673 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 sierpień 2017 10:10