niedziela 7 czerwiec 2020

Jedyna taka hodowla zajęcy w Polsce

  • Posted on:  wtorek, 01 styczeń 2013 10:57
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Do tej pory wypuściliśmy ponad 1200 zajęcy - powiedział nam nadleśniczy Lech Kołdyka. Do tej pory wypuściliśmy ponad 1200 zajęcy - powiedział nam nadleśniczy Lech Kołdyka. foto: Ewa Wójcik

Pewnie niewielu mieszkańców naszego powiatu wie, co skrywa ponad stuhektarowe pole otoczone lasami w okolicach Mostek. Udaliśmy się na wyjątkową wycieczkę do Zagrodowej Hodowli Zwierzyny Łownej "Zagórze".

Towarzyszyli nam dwaj panowie z Nadleśnictwa Świebodzin. Oprócz nadleśniczego Lecha Kołdyki w wyprawie uczestniczył także komendant Straży Leśnej Józef Grzyb.

Śmiecą, ale kradną rzadziej

Po drodze dowiedzieliśmy się, że nic się nie zmieniło w kwestii pozostawiania przez mieszkańców śmieci na terenie lasów, a także łamania zakazu wjazdu pojazdami mechanicznymi. Okazało się jednak, że zmalała skala kradzieży choinek w okresie przedświątecznym. -Teraz jest tyle punktów sprzedaży, że już się nie opłaca ludziom kraść z lasu - powiedział nam Józef Grzyb. - Są jednak tacy, którzy kradną z przyzwyczajenia, dla tradycji - uśmiechał się spod wąsa nadleśniczy. Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Ewa Wójcik

Czytany 2807 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.