środa 2 grudzień 2020

Ujawnili kradzione auta

  • Posted on:  wtorek, 01 luty 2011 15:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tylko w styczniu br. pogranicznicy ujawnili 19 kradzionych samochodów o wartości 1 mln 700 tys. zł. Tylko w styczniu br. pogranicznicy ujawnili 19 kradzionych samochodów o wartości 1 mln 700 tys. zł.

Tylko w styczniu br. pogranicznicy ujawnili 19 kradzionych samochodów o wartości 1 mln 700 tys. zł. W całym roku 2010 przypadków takich było 73, a wartość ujawnionych pojazdów szacuje się na ponad 3 mln.

- Już w ubiegłym roku zauważyliśmy wzrost przestępczości związanej z kradzieżą samochodów, który w porównaniu z latami poprzednimi jest nawet trzykrotnie wyższy. Jak widać po ostatnich zatrzymaniach proceder ten nie spada lecz narasta. Wśród zatrzymywanych kierowców kradzionych pojazdów przeważają Litwini oraz Polacy w wieku od 20 - 40 lat. Wszyscy to mężczyźni - poinformowała Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Samochody w większości są kradzione na terenie Niemiec, choć zdarza się, że ujawniamy pojazdy zarejestrowane we Francji czy Holandii.

Ujawnienia kradzionych pojazdów dokonywane są w wyniku kontroli, prowadzonych pościgów za samochodami, których kierowcy próbowali ominąć kontrolę prowadzoną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, a także w trakcie prowadzonych działań operacyjnych.

(rj)

Czytany 1272 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.