środa 28 październik 2020

Czym nas faszerują?

  • wtorek, 20 marzec 2012 17:26

Afera goni aferę, a my boimy się o swoje zdrowie. Mowa o ostatnich doniesieniach w sprawie przekrętów spożywczych. Najpierw pojawienie się na rynku soli przemysłowej, a ostatnio suszy jajecznej, w której znaleziono chorobotwórcze bakterie.

Choć prokuratura wyklucza bezpośrednie zagrożenie dla życia w odniesieniu do badanej soli, która pojawiała się na rynku to i tak kupujący stali się czujni. Pewne jest, że w badanych próbkach znaleziono szkodliwe związki ale ich ilość jest tak mała, że nie ma powodów do obaw. Trudno jest jednak przekonać nas do nieszkodliwości jej spożywania, dlatego zaczęliśmy sami zwracać uwagę, na to co jemy. Atmosferę podgrzała informacja o aferze jajecznej, która niedawno wypłynęła, a stosowanie której może okazać się o wiele bardziej niebezpieczne. - Powinno się ukarać tych, którzy żerują na zdrowiu konsumentów - uważa Halina Wiercińska, która jak wiele innych osób obawia się o swoje zdrowie.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

1,6 mln na sport

  • sobota, 17 marzec 2012 23:22

Lubuskie trzyma dobrą formę! Pomagają mu w tym stowarzyszenia i organizacje  pozarządowe, które przystąpiły do otwartego konkursu i zawalczyły o dodatkowe środki przeznaczone na upowszechnianie sportu i aktywnego stylu życia wśród Lubuszan. Zarząd Województwa miał do rozdysponowania na ten cel ponad 1,6 mln zł.  14.03.2012 r. zaakceptował ostateczny podział środków.

Ranking "Tygodniowej" 2011

  • wtorek, 10 styczeń 2012 21:43

W najnowszym wydaniu "Ranking Tygodniowej 2011".

Latamy do stolicy - już 6,5 tysiąca pasażerów

  • niedziela, 25 grudzień 2011 15:46

Już 6,5 tysiąca pasażerów ma na koncie lotnisko Zielona Góra/Babimost. 20.12.2011 r. minęło pół roku od momentu wznowienia regularnych połączeń do stolicy obsługiwanych przez firmę SprintAir. To sukces, gdyż liczba ta w przeważającej proporcji dotyczy tzw. pasażerów komercyjnych. Co ważne - z połączenia lotniczego coraz częściej korzystają mieszkańcy zachodniej Wielkopolski oraz Głogowa, Polkowic, a nawet Lubina.

Spotkanie opłatkowe u Wojewody Lubuskiego

  • niedziela, 25 grudzień 2011 15:40

We wtorek, 20 grudnia Burmistrz Marek Cebula wziął udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez nowo powołanego Wojewodę Lubuskiego - Marcina Jabłońskiego. Do Gorzowa Wielkopolskiego zjechali się samorządowcy, przedstawiciele administracji, wojska, mediów oraz innych organizacji działających w naszym województwie.

Wizyta była okazją nie tylko do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych, ale także gratulacji i słów uznania dla nowego Wojewody, który w swym wystąpieniu podkreślał swoją otwartość i wolę współpracy.

Akcja znicz

  • poniedziałek, 31 październik 2011 16:16

Święto Zmarłych to okres wzmożonego ruchu na drogach w całym kraju, zwłaszcza w rejonach cmentarzy. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.
Od 28 października do 1 listopada policjanci będą uczestniczyć w akcji ?Znicz?. Ich praca będzie polegała przede wszystkim na zapewnieniu płynności ruchu w rejonie miejsca pochówku zmarłych i na drogach dojazdowych do miast. - Dlatego wszystkich kierujących prosimy o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i poleceń policjantów, którzy w tych dniach będą kierować ruchem ? apeluje Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

Kostrzyńsko-Słubicka numerem jeden

  • piątek, 14 październik 2011 10:29

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rekordzistą. Jak podała "Rzeczpospolita", właśnie ta strefa przyciągnęła od początku roku najbogatszych inwestorów.
Ich wartość szacuje się na blisko miliard złotych. Największą inwestycją będzie budowa zakładu produkcji biokomponentów firmy Green Source Poland, która w Kostrzynie nad Odrą zainwestuje do 2014 roku przeszło 737 mln zł. "Plany strefy zakładają ponadto, że do końca grudnia wyda ona 14 zezwoleń, a deklarowane w nich nakłady sięgną 1,2 mld zł" - czytamy w dzienniku.
Nieco mniej, bo 800 mln zł deklaruje strefa wałbrzyska. Ponad połowę nakładów przyniesie firma Mando, a w perspektywie jest również inwestycja firmy Lotte. Na trzecim miejscu uplasowała się strefa katowicka (600 mln zł). Tegoroczna wartość nowych inwestycji w strefach ekonomicznych przekroczy 4 mld zł, a pracę może dostać tam 4,6 tys. osób. Jak pisze "Rzeczpospolita", czołową branżą jest motoryzacja, a także branża maszynowa i spożywcza.

Wybory 2011: Znamy frekwencję w pow. krośnieńskim

  • czwartek, 13 październik 2011 12:55

Znamy frekwencję z powiatu krośnieńskiego. Wszystkie komisje podliczyły oddane głosy. Frekwencja w naszym powiecie wyniosła 38,90%.

 

Frekwencja w poszczególnych gminach:

Gmina Bobrowice - 37,23%

Gmina Bytnica - 29,25%

Gmina Dąbie - 34,60%

Gmina Gubin - 33,10%

Gubin -  42,31%

Gmina Krosno Odrz. - 42,97%

Gmina Maszewo - 25,49%

 

Lubuskie przeciw przemocy

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 18:32

28.08.2011 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędzie się piknik edukacyjny pn. ?Lubuskie przeciw przemocy - Bezpieczna rodzina, szczęśliwa rodzina?.

Impreza, której organizatorem jest Departament Infrastruktury Społecznej urzędu marszałkowskiego, rozpocznie się o godz. 14:00. Zapraszamy wszystkich Lubuszan, a przede wszystkim rodziców z dziećmi.
W programie pikniku obok wielu atrakcji sportowych, rekreacyjnych oraz koncertów zespołów muzycznych zaplanowano także uruchomienie punktów informacyjnych, w których będzie można skorzystać z porad specjalistów zajmujących się rozwiązywaniem problemów dotyczących przemocy w rodzinie.

Piknik jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie".

Celem imprezy jest m.in. zwiększenie świadomości zagrożeń płynących z przemocy w rodzinie, poszerzenie wiedzy na temat jej skutków, zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych oraz propagowanie prawidłowych postaw rodzicielskich i alternatywnych form spędzania wolnego czasu w rodzinie.

 

 

Czas na nowoczesne targowiska

  • środa, 27 lipiec 2011 15:44

Nawet milion złotych będą mogły otrzymać lubuskie gminy i związki międzygminne, które zdecydują się ubiegać o dofinansowanie na budowę targowiska.

- Na realizację programu "Mój Rynek" rząd chce wydać 70 mln euro. Wysokość limitów środków w ramach działania dla województwa lubuskiego wynosi blisko 7,5 mln zł - powiedział członek zarządu Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn. Pierwsze konkursy na budowę i modernizację targowisk ruszą w III kwartale tego roku.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie