niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Świebodziński Orlik Cup 2012

  • sobota, 27 październik 2012 16:39

Miejska hala sportowa w Świebodzinie była miejscem pierwszego turnieju piłki ręcznej chłopców o Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły nr 2 w Świebodzinie.

Do zawodów zgłoszono osiem zespołów, dwie z nich startowały poza konkursem i nie były liczone w końcowej klasyfikacji. Wśród uczestników znalazły się drużyny UKS "Miś" Gorzów Wlkp., UKS Chocianów, Tęcza Kościan, Spartakus Buk, Szczypiorniak Zielona Góra, oraz trzy ekipy UKS Orlik SP-2 Świebodzin. Spotkania rozegrane zostały systemem "każdy z każdym" po 12 minut, zatem każda z drużyn na boisku przebywała w sumie 80 minut. Z kompletem 14 punktów zawody zakończył turniej zespół UKS "Miś" z Gorzowa. Chłopcy szkoleni przez doświadczonego trenera Pawła Cichonia pokazali, jak widowiskowo można grać w piłkę ręczną w tak młodym wieku. Ich spore umiejętności docenione zostały również przez miejscową publiczność. Drugie miejsce przypadło gospodarzom, trzeciej ekipie Orlika Sp-2 Świebodzin, którego szkoleniowcem jest Zbigniew Jaroszyński. Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi szczypiorniści z UKS Chocianów. Kolejne miejsca to czwarte Tęczy Kościan, piąte Spartakusa Buk, szóste Szczypiorniaka Zielona Góra.

Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

Herkules zdobył Warszawę!

  • sobota, 27 październik 2012 16:15

Drużyna Herkulesa Grabice reprezentująca gminę Gubin, uczestniczyła w finale krajowym Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska w Warszawie, gdzie nasi młodzi piłkarze zajęli pierwsze miejsce!

Nasz zespół trafił do grupy "C" razem z Łodzią, Augustowem i Górznem. Herkules grupę tę wygrał bardzo pewnie i awansował do półfinału. Kolejnego dnia grabiczanie zmierzyli się z drużyną Lisie Jamy reprezentującą województwo podkarpackie, którą pokonali 5:2. Po tym meczu młodych piłkarzy ogarnęła wielka radość, gdyż awans do najlepszej czwórki był czymś wspaniałym. Po pierwsze dzięki tej wygranej, chłopcy dostali bilety na mecz reprezentacji Polski z RPA, a po drugie przed przyjazdem do Warszawy nawet nie sądzili, że będą walczyć o prawo gry w finale. Jednak zanim odbył się najważniejszy mecz turnieju, zawodnicy Herkulesa rozprawili się z piłkarzami z Barlinka, wygrywając 6:2.

Zdjęcie całej klasy publikujemy w gubińsko-krośnieńskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

Mistrzostwa Polski w Gubinie

  • sobota, 27 październik 2012 12:17

W Gubinie rozegrano XVI Mistrzostwa Polski w Pływaniu ZSS "Sprawni - Razem". Zawody odbyły się w miniony weekend (19-21.10.).

To była druga impreza pływacka rangi Mistrzostw Polski, jaką rozegrano na gubińskiej pływalni. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci ośmiu województw.

 

Dużo gości
Zanim zawodnicy przystąpili do walki o medale, zostali oficjalnie przywitani. Flagę państwową na maszt wciągnął medalista Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotny Mistrz Polski Tomasz Bojanowski z Polic. Imprezę uświetniła również orkiestra Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli pod kierownictwem Krzysztofa Piotrowiaka. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał starosta Robert Pawłowski. Zanim jednak to nastąpiło uhonorowany odznaczeniem Ministra Sportu został gubinianin, Ziemowit Patek, za całokształt pracy na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

 

Modrzew rozbił Relaks Grabice

  • sobota, 29 wrzesień 2012 10:21

W siódmej kolejce lubuskiej klasy rozgrywkowej do Grabic przyjechał Modrzew Modrzyca. Nasz zespół po raz kolejny wysoko przegrał, tym razem 0:5.

Relaksowi Grabice wybitnie nie idzie w inauguracyjnym sezonie na szczeblu klasy okręgowej. Beniaminek, który w większości złożony jest z zawodników młodych, którzy jeszcze w tej klasie rozgrywkowej nie grali, przeżywa dodatkowo ogromne problemy kadrowe, spowodowane kontuzjami oraz kartkami. W miniony weekend Relaks bardzo wyraźnie poległ na własnym boisku Modrzewiowi Modrzyca, 0:5. - Jest to zdecydowanie za wysoki wynik, w stosunku do tego co żeśmy prezentowali - powiedział prezes, Grzegorz Bławuciak.

Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

Gubin zagra w Finale Ogólnopolskim

  • czwartek, 27 wrzesień 2012 12:07

Przez dwa dni (20-21.09.) na gubińskim boisku "Orlik" odbywał się Finał Wojewódzki Volleymani, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Na starcie stanęło 30 drużyn z województwa lubuskiego.

Pierwszego dnia do zawodów przystąpiły zarówno ekipy chłopców jak i dziewcząt urodzonych w 1999/2000 roku. Rywalizacja od samego ich początku odbywała się systemem pucharowym. W grupie siatkarzy zgłosiło się siedem drużyn. W ćwierćfinale zatem rozegrano trzy pojedynki, natomiast jedna ekipa - SP Zbąszynek, miała tak zwany wolny los, awansując bezpośrednio do półfinału.

pz

Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

Carina najlepsza wśród Orlików

  • czwartek, 17 maj 2012 11:29

Dobiegła końca rozgrywki "Orlików", których organizatorem był Podokręg Krosno Odrzańskie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Przedostatni turniej odbył się w Cybince. Zwycięstwo w zawodach odniosła Carina I Gubin, która pokonała Rywala Stargard Gubiński 3:0, Carinę II Gubin 3:0, Tęczę II Krosno Odrzańskie 3:0, gospodarzy, ekipę Perły 2:1 oraz zremisowała z Tęczą I Krosno Odrzańskie 0:0. Druga lokata tego dnia przypadła chłopcom reprezentującym Tęczę I Krosno, trzecia Perle Cybinka.

Więcej w papierowym wydaniu.

Derby gminy na remis

  • środa, 16 maj 2012 12:55

Relaks Grabice oraz Alfa Jaromirowice podzieliły się punktami. W tym emocjonującym spotkaniu padło sześć bramek, a zawodnicy obu drużyn zostawili na boisku bardzo dużo zdrowia.

Na początku spotkania obie drużyny szły cios za cios, ale pierwszą dogodną sytuacje mieli gospodarze. W 10 minucie nie popisał się jednak Bronisław Gabrycki i w Grabicach było 0:0.

Jednak to samo można napisać o Dariuszu Iwaśków, który w 23 minucie, strzałem głową z trzech przeniósł piłkę nad bramką Karola Matwiejczyka. Pierwszy gol wpadł w 28 minucie.

Rozegrano zawody finałowe sztafetowych biegów przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, której organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy.

Impreza finałowa odbyła się w Przytocznej, gdzie na starcie stanęło blisko pięciuset młodych sportowców. Biegi przeprowadzone zostały osobno dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Bezkonkurencyjna "dwójka"

Biegi szkół podstawowych zdominowane zostały przez zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową nr 2. Zarówno w grupie biegaczy jak i biegaczek gubinianie zdobyli złote medale. Dziewczęta wygrały swój bieg pokonując trasę w czasie 30,49 i wyprzedzając na mecie SP2 Kostrzyn (31,12) oraz SP-2 Wschowa (31,27). Chłopcy natomiast do mety dobiegli w czasie 33, 26, za plecami pozostawiając reprezentantów SP z Ośna Lubuskiego (33,39) oraz SP-2 Kostrzyn (33,54).

Kolejne spotkania rozegrały zespoły uczestniczące w Zbąszyńskiej Lidze Piłki Siatkowej organizowanej przez tamtejszy Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki.

Wszystkie ekipy mają za sobą minimum cztery spotkania, zatem powoli kształtuje się czołówka zmagań. O ile na pozycji lidera nie zaszła zmiana i w dalszym ciągu prowadzi z kompletem wygranych Victoria Kaława, o tyle od drugiej lokaty sytuacja uległa sporym zmianom. Wciąż bez wygranej pozostaje ZSL z Rogozińca.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Falstart Alfy w Małomicach

  • sobota, 17 marzec 2012 17:59

Mocno osłabiona Alfa Jaromirowice pojechała na pierwszy swój mecz ligowy tej wiosny do Małomic. Żółto - zieloni mimo olbrzymiej momentami przewagi przywieźli ze sobą zaledwie jeden punkt, który w Jaromirowicach traktowany jest, niczym porażka.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat krośnieński

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.