niedziela 24 marzec 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Pozostał niedosyt

  • czwartek, 13 październik 2011 09:51

Carina Gubin nie jechała do Łęknicy w roli faworyta. Niewiele jednak brakowało, aby z ciężkiego terenu wicelidera lubuskiej południowej klasy okręgowej wywiozła komplet punktów.
Początek spotkania należał do gości. W 2 minucie ładnym podaniem z głębi pola popisał się Łukasz Iwaniak, w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Sobolewski, który uderzył z szesnastu metrów, ale piłka poleciała nad bramką strzeżoną przez Tomasza Zomera. W 7 minucie zza pola karnego groźnie uderzał Krystian Chruścicki, ale piłka poleciała metr nad poprzeczką. Dwie minuty później nasz zespół powinien prowadzić w Łęknicy 1:0. Bardzo ładną akcję zapoczątkował Chruścicki, który zagrał do niepilnowanego Andrzeja Donaja, ten z pierwszej piłki obsłużył Roberta Dawidziaka, ale napastnik Cariny przegrał pojedynek sam na sam z Zomerem.
Cała rekacja w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Chlebowo najlepsze w "5 piłkarskich"

  • wtorek, 11 październik 2011 21:25

Aż 22 zespoły wzięły udział w turnieju "5 piłkarskich" dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach Mistrzostw Powiatu.
Tym razem rzesza młodych sportowców pojawiła się na boiskach "Orlik" w Gubinie. Duża liczba zgłoszonych drużyn spowodowała, że zawody przeprowadzono w dwa dni, osobno dziewczęta i chłopcy.  Rywalizacja toczyła się początkowo w grupach, stąd zmagania można było zobaczyć na boiskach szkoły podstawowej nr 1, 3 i przy ulicy Barlickiego, gdzie rozgrywano także spotkania finałowe.

Już w najbliższy czwartek (25.08.) w "Tygodniowej" plakat Tęczy Krosno Odrzańskie. W kolejnym wydaniu (1.09.) plakat Cariny Gubin!

Powalczymy o najwyższe cele

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 13:21

O udanym poprzednim sezonie, okresie przygotowawczym oraz zbliżających się rozgrywkach opowiada Piotr Kusy, prezes Rywala Stargard Gubiński.

Był taki moment w ubiegłym sezonie, że Rywal znajdował się w grupie zespołów mogących powalczyć o awans. Nie żal straconej szansy, czy jednak nie jesteście jeszcze gotowi by grać w klasie okręgowej?

Faktycznie, taki moment był i Rywal mógł się pokusić o awans do klasy okręgowej, ale jeszcze nie jesteśmy przygotowani na to organizacyjnie, bo kadrę mamy bardzo dobrą.

Jaki był to sezon w oczach prezesa?

Myślę że udany. Zajęliśmy wysoką, czwartą lokatę w tabeli i jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Na pewno mogliśmy lepiej grać na po za własnym terenem, bo statystykę meczów wyjazdowych mieliśmy kiepską.

Cały wywiad w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 

Młodzież na medal

  • poniedziałek, 08 sierpień 2011 13:20

Młodzież Relaxu Grabice robi furorę! Dzieci wygrywają turniej za turniejem, a niektórzy już dzisiaj grają w kadrze województwa!

Turniej piłkarski z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był zabawą i kolejną okazją do zaprezentowania swoich możliwości. Relax wystawił dwie drużyny, które zajęły w rozgrywkach dwa pierwsze miejsca. Do kolekcji dołączył więc kolejny, pokaźny puchar. Który? - Nie wiemy, nie liczymy tego. Jest to dla nas świetna zabawa, a trofea rozdajemy dzieciom - mówi Danuta Fortuna, skarbnik klubu. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Drugoligowe podsumowanie

  • wtorek, 26 lipiec 2011 08:40

Szczypiornistki Sparty Gubin zakończyły drugoligowy sezon 2010/2011 na siódmym miejscu w ligowej tabeli, gromadząc 9 punktów i wyprzedzając jedynie UKSPR 2 Polkowice.

 

Fatalna runda

Cztery zwycięstwa, remis i dziewięć porażek - to bilans zespołu po rozegraniu 14 ligowych spotkań. Sezon rozpoczął się jednak dobrze dla naszych pań, które pomimo że pojechały na pierwszy mecz do Polkowic, spotkanie to nie odbyło się. Przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, że gospodarze nie potrafili zapewnić lekarza na czas trwania zawodów. Ostatecznie decyzją KGiD Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej wynik meczu zweryfikowano jako walkower dla Sparty. Drugi, również wyjazdowy mecz szczypiornistki z Gubina rozegrały w Szczecinie z tamtejszym Kusym. Niestety, pomimo dobrej postawy to miejscowe wygrały inkasując komplet punktów. Spotkania z Victorią Świebodzice od dawna należą do zaciętych, więc starcie w gubińskiej hali ZSLiT miało być pokazem waleczności i próby wywalczenia kolejnych ligowych punktów. Oba zespoły zawiodły przybyłych tego dnia kibiców, prezentując marne widowisko okraszone niezliczoną liczbą błędów. Na domiar złego od początku do końca meczu prowadziła ekipa Victorii odnosząc historyczne, pierwsze zwycięstwo w Gubinie. Czwarta kolejka nie przyniosła poprawy sytuacji. Tym bardziej, że Sparta udała się do Kępna, gdzie zmierzyła się z kandydatem do awansu ? Polonią. Miejscowe potwierdziły swoje aspiracje wygrywając 34:26. Piąta kolejka to mecz z rezerwami Zagłębia Lubin i czwarta z rzędu porażka naszych pań, które nie poradziły sobie z młodym zespołem miedziowych ulegając 22:27. Dwa ostatnie pojedynki, to rywalizacja z drużynami z Gniezna. Najpierw Sparta wyjechała do pierwszej stolicy Polski by rozegrać mecz z miejscową Dąbrówką. Pomimo lepszej postawy na parkiecie, punkty pozostały w Gnieźnie. Ostatni mecz to konfrontacja z liderującymi w ligowej tabeli zawodniczkami, MKS Gniezno. Kibice zobaczyli ciekawy mecz, a różnica w tabeli nie była praktycznie widoczna. Niemniej jednak zwycięstwo odniósł MKS MOS Gniezno, utrzymując na półmetku pozycję lidera drugoligowych zmagań.

Bilans zysków

Czternaście meczów pozwoliło zawodniczkom Sparty na zdobycie 350 bramek, co daje średnią 25 trafień na mecz. Zdecydowanie w ofensywie dominowała Ewelina Szafrańska, która 72 razy pokonywała bramkarki rywalek. W generalnej klasyfikacji strzelców rozgrywek drugiej ligi, wynik ten pozwolił naszej szczypiornistce na zajęcie 6 miejsca. Dobrą skutecznością mogą pochwalić się także Katarzyna Świstun - 55 bramek, Sylwia Włodarczyk - 51 bramek.

Bilans strat

Nieco słabiej wygląda bilans bramek straconych przez zespół z Gubina. Nasze bramkarki pokonane zostały 355 razy dając średnią 25,35 bramki na mecz. Gra obronna naszego zespołu wiązała się z karami indywidualnymi nakładanymi przez sędziów. Zawodniczki w całym sezonie otrzymały 34 upomnienia, 66 wykluczeń co daje nam 132 minuty gry w osłabieniu i dwie kary dyskwalifikacji (czerwona kartka). Najczęściej karanymi zawodniczkami okazały się: Katarzyna Świstun - 8 upomnień, 22 minuty wykluczeń; Justyna Bednarska - 1 upomnienie, 18 minut wykluczeń; Ewelina Szafrańska - 4 upomnienia, 16 minut wykluczeni oraz 1 czerwona kartka oraz Sylwia Włodarczyk - 4 upomnienia, 16 minut wykluczeń.

Przed nami

Trwa czas potwierdzeń zespołów do rozgrywek drugiej ligi w sezonie 2011/2012. Na chwile obecną oficjalnie potwierdziły udział w rozgrywkach zespoły: Polonii Kępno, Dąbrówki Gniezno, KPR Kobierzyce, Kusego Szczecin i UKS Gimnasion Jastrowia. KGiD Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej wciąż czeka na oficjalne potwierdzenie udziału w rozgrywkach następujących drużyn: Sparta Gubin, TS ZEW Świebodzin, Zagłębie II Lubin, Victoria Świebodzice, AZS II Koszalin. Jeżeli wszystkie kluby potwierdzą uczestnictwo, w nowym sezonie druga liga kobiet może liczyć dziesięć zespołów. Jak będzie? Czy Sparta zagra w nowym sezonie w II lidze? Do tematu powrócimy na łamach GT.

pz

Czwartoligowe zamieszanie

  • wtorek, 26 lipiec 2011 08:32

Tęcza Krosno Odrzańskie może nie zagrać w IV lidze! - Taki komunikat pojawił się ostatnio na jednym z portali internetowych. Wszystko przez zawirowania związane z innymi drużynami. Dzisiaj już jednak wiadomo, że klub z Krosna na pewno nie zostanie zdegradowany.

Wszystko zaczęło się od rezygnacji z występów w III-lidze beniaminków: Pogoni Skwierzyna i Spójni Ośno Lubuskie. W przypadku pierwszego z tych klubów sprawa ostatecznego awansu rozbiła się o pieniądze. Głównie rozchodzi się o 40 tys. zł, które umożliwiłoby oszczędne dokończenie rozgrywek w tym roku. Drugim powodem jest brak gwarancji dla zawodników, chociażby w postaci pracy. Klub chciał zorganizować swoim piłkarzom taką pracę, która umożliwiłaby jednocześnie odpowiednie przygotowanie do III-ligowych rozgrywek, ale i ta sztuka się nie powiodła. Spójnia Ośno Lubuskie ma z kolei olbrzymie problemy z infrastrukturą. Główna płyta jest nieprzygotowana do rozgrywek, podobnie zresztą jak trybuny. Ponadto boisko nie jest odgrodzone odpowiednim płotem od trybun, a i samo zaplecze socjalne pozostawia wiele do życzenia. Nie bez znaczenia pozostawały też finanse. Z naszych informacji wynika, że Spójni na spokojne przetrwanie w trzecioligowej rzeczywistości zabrakło około 150 tys. zł.

Brak chętnych

Wszystko skończyło się tym, że zarówno Pogoń, jak i Spójnia spędzą przyszły sezon na czwartoligowych boiskach. - W związku z tym, zgodnie z regulaminem zaproponowaliśmy grę w III-lidze Odrze Bytom Odrzański i Sprotavii Szprotawa, które po konsultacjach z samorządami nie przystały na takie rozwiązanie - powiedział Henryk Gruchociak, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Jak się okazuje z rozgrywek chciała również wycofać się Pogoń Świebodzin, ale po konsultacjach ze sponsorami do tego nie doszło. - Po pierwszej decyzji przedstawicieli Pogoni, dalszą grę na trzecioligowym froncie zaproponowaliśmy spadkowiczowi z Witnicy, ale i tutaj spotkaliśmy się z odmową - relacjonuje K. Gruchociak. Doszło więc do sytuacji, w której czwartą ligę musiałoby reprezentować osiemnaście drużyn. Z powodów finansowych z rozgrywek jednak wycofał się ŁKS Łęknica.

Zostajemy!

Po całym zamieszaniu jeden z portali piłkarskich umieścił Tęczę Krosno Odrzańskie na miejscu spadkowym, co oznaczałoby, że zespół ten w przyszłym sezonie będzie musiał rywalizować w klasie okręgowej. Plotki te dementuje jednak Robert Gwizdek, prezes klubu. - Jestem po rozmowie z panem Waldemarem Sawickim, szefem Wydziału Gier Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i mogę powiedzieć, że Tęcza zostaje w IV - lidze - zapewnił. - KS Stilon Gorzów Wielkopolski ostatecznie porozumiał się w sprawie fuzji z KS Nowiny Wielkie, Polonia Słubice zgłosiła swoją drużynę do rozgrywek, z których wycofał się ŁKS Łęknica. Tak na dzień dzisiejszy wygląda kształt IV-ligi, w której wystąpi siedemnaście zespołów - tłumaczy R. Gwizdek.

Tomasz Strzemieczny

 

Tramp górą w mini - derbach

  • sobota, 18 czerwiec 2011 11:48

W meczu o przysłowiową pietruszkę Tramp Osiecznica ograł Alfę Jaromirowice, która tym samym przegrała czwarty mecz z rzędu.
Mimo pewnego już spadku, jaromirowiczanie nie zamierzali w Osiecznicy tanio sprzedać skóry. - Na spotkanie z Trampem pojechaliśmy pełni nadziei i wiary w zwycięstwo - powiedział po meczu Tomasz Mucha, grający trener Alfy. Żółto - zieloni przystąpili do pojedynku derbowego osłabieni brakiem Radzisława Śliwy i Jarosława Tórza. Od początku inicjatywę na boisku w Osiecznicy przejęli goście. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Lekkoatletyczne finały LOM

  • sobota, 18 czerwiec 2011 11:43

Stadion MOSiR-u w Zielonej Górze był areną rozegranych finałów wojewódzkich w lekkiej atletyce. Na starcie stanęły dzieci ze szkół podstawowych, a także młodzież w kategorii juniora młodszego i juniora.
Pięć medali, to dorobek najmłodszych uczestników naszego powiatu w finale wojewódzkim. Wszystkie zostały zdobyte przez uczniów SP nr 2 w Gubinie. Złoto zawisło na szyi Michała Lasoty, który wynikiem 1.55 m wygrał rywalizację w skoku wzwyż. Dwa srebrne krążki wywalczone zostały w pchnięciu kulą. Kamila Loga przegrała walkę o złoto zaledwie o 4 cm, pchając 3 kilogramową kulę na odległość 9.09 m, a drugie srebro było dziełem Jakuba Matuszczak, który pchnął kulę na 10.32 m. Cała relacja w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Carina poległa w Grabiku

  • piątek, 17 czerwiec 2011 13:29

Do osiemdziesiątej minuty spotkanie pomiędzy Spartą Grabik i Cariną Gubin było dość wyrównane. Później gospodarze trzykrotnie przechytrzyli Tomasza Mierzwiaka i ostatecznie  wygrali 4:0.
Początek spotkania wyrównany. Pierwsze zagrożenie którejś z bramek miało miejsce dopiero w 9. minucie meczu, kiedy to zawodnicy Sparty wykonywali rzut rożny, po którym bliski szczęścia był Przemysław Flaga, ale pomylił się o niespełna metr. Kilkanaście sekund później ponownie zaatakowała Sparta. Po centrze z lewej strony i kolejnym uderzeniu głową do pierwszej interwencji zmuszony został Tomasz Mierzwiak. Wiecej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 

 

 

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

m12aaaa.jpg