wtorek 20 listopad 2018

Carina - ŁKS 0:1

• piątek, 22 kwiecień 2011 14:55

Spotkanie pomiędzy Cariną Gubin, a ŁKS-em nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Przyjezdnym udało się jednak wykorzystać jedną z nielicznych okazji i tym samym trzy punkty pojechały do Łęknicy.

Pierwsze dziesięć minut tego pojedynku przebiegało pod dyktando gości, którzy egzekwowali w tym czasie aż trzy rzuty rożne, ale nic wielkiego z nich nie wynikało. W 6. minucie dobrą piłkę za plecy gubińskich obrońców otrzymał Marcin Bełz, ale jego uderzenie w bezpiecznej odległości minęło prawy słupek bramki Tomasza Mierzwiaka. Carina odpowiedziała po kwadransie gry. W 16 minucie z rzutu rożnego zacentrował Przemysław Fiedorowicz, do piłki dopadł Wojciech Winograd, który oddał strzał z woleja, ale pomylił się o ponad metr. Cztery minuty później z rzutu wolnego uderzał Wojciech Glanc i tylko kapitalna robinsonada T. Mierzwiaka uratowała nasz zespół od utraty gola. Później z boiska wiało nudą. Dopiero w 37. minucie Szymona Dziubka strzałem z ponad trzydziestu metrów próbował zaskoczyć P. Fiedorowicz, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę ŁKS-u. Gospodarze powinni prowadzić dwie minuty przed przerwą. Do piłki na szesnastym metrze dopadł Arkadiusz Athenstadt, który sprytnym strzałem chciał pokonać bramkarza przyjezdnych, ale skiksował i futbolówka padła łupem S. Dziubka. Do przerwy było 0:0.

Emocji jak na lekarstwo

O drugiej połowie można napisać, że się odbyła. Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy strzał z 60. minuty M. Bełza, po którym piłka przeleciała nad gubińską bramką dobre pięć metrów. Sześć minut później na naszą bramkę ponownie z rzutu wolnego, z około trzydziestu metrów uderzał W. Glanc, ale efekt był podobny, jak w przypadku M. Bełza. Kiedy wszyscy spodziewali się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów ełkaesiacy przeprowadzili w 81. minucie jeden z nielicznych kontrataków, który skutecznym strzałem w długi róg wykończył kapitan zespołu - Sławomir Wiwacz. Pięknym podaniem, które otworzyło drogę do bramki pomocnikowi ŁKS-u popisał się Erwin Łabul. Trzy minuty przed zakończeniem meczu jego wynik mógł jeszcze zmienić kapitan Cariny - P. Fiedorowicz, ale jego uderzenie z rzutu wolnego bezpiecznie wylądowało w rękach S. Dziubka. Już w doliczonym czasie gry piłkę na osiemnastym metrze przejął W. Winograd, który zdecydował się na strzał w kierunku bramki gości, ale i w tym przypadku piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i Carina Gubin przegrała na własnym boisku z ŁKS - em Łęknica 0:1.

Tomasz Strzemieczny

Grad medali gubińskich pływaków

• wtorek, 12 kwiecień 2011 15:15

34 medale zdobyli gubińscy pływacy podczas zawodów jakie odbyły się w Świebodzinie na tamtejszej pływalni "Świeboda". Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Totis Viribus.
Świebodzińskie Stowarzyszenie Totis Viribus jako główny cel swojej działalności podaje stworzenie możliwości wszechstronnego i harmonijnego rozwoju sprawności fizycznej i sfery osobowości ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych i korekcyjnych dzieci, młodzieży, dorosłych, a także przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społeczny.
Działalność w zakresie sportowym miała swoją inaugurację w październiku 2010 roku, a  podczas I Wiosennych Otwartych Mistrzostwach Miasta Świebodzina w pływaniu miała swoją kontynuację. Oprócz miejscowych zawodników pojawili się reprezentanci z klubu Aquatic Gubin oraz Kornera Zielona Góra. Podopieczni Roberta Woszaka,  Ziemowita Patka, a także kilkuosobowa grupa trenujących u Krzysztofa Turowskiego, zdecydowanie zdominowała współzawodnictwo sportowe zdobywając 34 medale, w tym 18 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych, stając na podium prawie w każdej z zaplanowanych konkurencji pływackich. Dodatkowe szczęście uśmiechnęło się do Dominiki Borkowskiej, która wylosowała nagrodę główną zawodów - rower. - Nabywanie doświadczenia startowego, a także kontrola osiąganych wyników poszczególnych moich wychowanków było celem uczestnictwa w świebodzińskich zawodach - mówi  trener Ziemowit Patek. Istotnym dla mnie jest również fakt nawiązania stałej współpracy ze środowiskiem pływackim w Świebodzinie, czego owocem będzie organizacja 4 edycji zawodów  w Świebodzinie i dwóch w naszym mieście - dodaje szkoleniowiec.
pz

Derby dla Tęczy!

• piątek, 08 kwiecień 2011 12:24

Spotkanie między Cariną Gubin i Tęczą Krosno Odrzańskie było bardzo ważne przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze obie drużyny potrzebowały punktów, jak ryba wody, a po drugie gra szła o prymat w powiecie.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 1. minucie za krótko piłkę z własnego pola karnego wybił Tomasz Bachyrycz, przejął ją Marcin Wojcieszak, odegrał do Pawła Siewierskiego, który minimalnie chybił. W 8. minucie Patryk Sobolewski nie przejął piłki w narożniku pola karnego, ta padła łupem Karola Pędziocha, którego świetną interwencją powstrzymał Tomasz Mierzwiak. Cztery minuty później przyjezdni oddali kolejny strzał na gubińską bramkę. Tym razem szczęścia próbował M. Wojcieszak, ale ponownie górą był bramkarz Cariny. Miejscowi przebudzili się w 17. minucie spotkania. Ładny strzał z ostrego kąta oddał Krzysztof Drozdek, ale futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Rafała Dobrolińskiego. Cała relacja w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Odra popłynęła w Krośnie

• niedziela, 27 marzec 2011 18:20

W sobotę (19.03) do Krosna zawitała Odra Bytom Odrzański. Tęcza wygrała to spotkanie 2:0.
- Mecz z Odrą od początku ułożył się po naszej myśli. Pierwsze dwadzieścia minut prowadziliśmy regularny obstrzał bramki gości - powiedział po spotkaniu Robert Gwizdek, prezes Tęczy. W poczynaniach Tęczy wyraźnie jednak widać było brak skuteczności. Pod koniec pierwszej połowy spotkanie nieco się wyrównało i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy do głosu doszli zawodnicy Odry, jednak ich ataki nie przynosiły żadnych wymiernych efektów. - W 60. minucie goście byli nawet bliscy zdobycia bramki, ale po błędzie naszego obrońcy i strzale jednego z przyjezdnych futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Tęczy - relacjonuje prezes klubu. Ostatni kwadrans to znowu okres zdecydowanej przewagi miejscowych. - U zawodników z Bytomia Odrzańskiego uwidoczniły się braki kondycyjne, co staraliśmy się skrzętnie wykorzystać - dodał R. Gwizdek. Siedem minut przed końcem spotkania Paweł Siewierski był ewidentnie faulowany w polu karnym przez grającego trenera Odry - Mariusza Wawrów. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Radosław Rakociński. - Od tego momentu nasza przewaga nie podlegała żadnej dyskusji, czego dowodem była ładna akcja z 94. minuty meczu, po której wynik spotkania ustalił Mateusz Kulikowiec - zakończył prezes Tęczy Krosno Odrzańskie.

Puchar zdobyty

• niedziela, 27 marzec 2011 17:31

W Castelletto Sopra Ticino we Włoszech (13.03.) odbyły się zawody Pucharu Europy w kickboxingu.

W zawodach tych brała udział mieszkanka naszego powiatu Paula Sobierajska. Zawodniczka Zaprezentowała swoje umiejętności w formule Kick Light w kategorii +70 kg i odniosła ogromny sukces. Paula stanęła przed niełatwym zadaniem, gdyż organizator zawodów podjął decyzję o połączeniu grup wiekowych seniorów z juniorami, co sprawiło, iż Paula musiała się zmierzyć z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, co jednak nie przeszkodziło jej w zdobyciu Pucharu Europy w Light Contact oraz brązowego medalu Pucharu Europy w Kick Light.

(rj)

VII Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej

• poniedziałek, 21 marzec 2011 13:31

Zmagania każdego roku odbywają się w innej miejscowości - w tym roku zaszczyt organizacji mistrzostw przypadł 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, a wykonawstwo Batalionom Zaopatrzenia oraz Saperów z Krosna Odrzańskiego.

Rozgrywki trwały od 8 do 10 marca br. w hali sportowo - widowiskowej w Krośnie Odrzańskim oraz hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie. Wzięło w nich udział 16 drużyn z całej Polski reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych - łącznie 192 osoby.

Zwycięzcą mistrzostw została drużyna 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej z Legionowa. Niezwykle zacięte mecze pokazały, że duch rywalizacji był wielki ? ale zawsze zgodnie z zasadami fair-play. Zmagania sportowe żołnierzy mają także wymiar społeczny ? w ten sposób wojsko ociepla swój wizerunek i pokazuje, że mundur to nie tylko sztywne reguły, rozkazy i musztra. To także łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Carina Gubin - Wiosna 2010/2011

• piątek, 18 marzec 2011 14:42

Poniżej przedstawiamy kadrę, która reprezentować będzie drużynę z Gubina w najbliższej rundzie.

Bramkarze: Tomasz Mierzwiak.

Obrońcy: Tomasz Bachyrycz, Krystian Borodo, Jacek Grzebielucha, Tomasz Jankowski, Adam Woryta, Paweł Piotrowski, Wojciech Winograd, Jakub Sokółka.

Pomocnicy i napastnicy: Przemysław Fiedorowicz, Krzysztof Drozdek, Piotr Sobolewski, Patryk Sobolewski, Mateusz Filipowicz, Andrzej Donaj, Arkadiusz Athenstadt, Robert Dawidziak, Daniel Szydłowski, Tomasz Dereszewski.

Carina wróciła z obozu

• poniedziałek, 14 marzec 2011 12:04

Po tygodniowym okresie przygotowawczym zawodnicy Cariny Gubin wrócili z obozu w Świeradowie Zdroju.

Podczas tego tygodnia piłkarze Cariny sumiennie trenowali, aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej IV - ligowego sezonu. - Generalne to, co sobie założyliśmy przed wyjazdem udało nam się wykonać w stu procentach - powiedział Andrzej Jaworkski. Jedynym problemem, z jakim musieli zmagać się nasi zawodnicy była pogoda. Więcej w aktualnym wydaniu "Tygodniowej".

(ts)

Wygrali z Eurotaxem

• poniedziałek, 14 marzec 2011 12:00

Pięć rozegranych kolejek ligowych i cztery zwycięstwa. To bilans ostatnich występów siatkarzy gubińskiego Volleya w rozgrywkach  trzeciej ligi.
Nasi siatkarze świetnie prezentują się w rundzie rewanżowej. Najpierw wygrali w Gozdnicy, gdzie pokonali tamtejszych Budowlanych 3:0 (20:25, 25:18, 25:16), następnie w pokonanym polu pozostawili Astrę, wygrywając w Nowej Soli 3:1 (25:18, 25:23, 18:25, 25:23). Więcej w aktualnym wydaniu "Tygodniowej".
pz

Woskar pokonany

• czwartek, 24 luty 2011 13:59

Carina Gubin wygrała pierwszy sparing, który odbył się podczas obozu przygotowawczego w Szklarskiej Porębie.

Spotkanie z szóstą drużyną jeleniogórskiej klasy okręgowej - Woskarem Szklarska Poręba zakończyło się zwycięstwem gubinian 5:2. Mecz został rozegrany w środowy wieczór w czeskiej Desnie. Bramki dla Cariny zdobyli: Przemysław Fiedorowicz (dwie), Krzysztof Drozdek, Paweł Piotrowski oraz Mateusz Filipowicz. - Pojedynek z Woskarem rozgrywany był przy przeraźliwym morozie (termometry wskazywały -21 st.C) - powiedział po sparingu Andrzej Jaworski. - Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy okazję zagrać na świetnie przygotowanym boisku, gdzie mimo ciężkich treningów mój zespół pokazał się z dobrej strony i pewnie pokonał szóstą drużynę jeleniogórskiej klasy okręgowej - dodał trener Cariny Gubin.

Następne spotkanie kontrolne Carina rozegra w sobotę (26.02). Jej przeciwnikiem będzie Włókniarz Mirsk.

Woskar - Carina 2:5

Carina Gubin: Tomasz Mierzwiak - Tomasz Jankowski, Tomasz Bachyrycz, Wojciech Winograd, Adam Woryta - Krzysztof Drozdek, Paweł Piotrowski, Przemysław Fiedorowicz, Arkadiusz Athenstadt - Andrzej Donaj, Robert Dawidziak.

Na zmiany wchodzili: Krystian Borodo i Mateusz Filipowicz.