niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Zagrają z Be Betonem

  • czwartek, 17 luty 2011 13:07

W najbliższą sobotę Carina Gubin rozegra swój ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na obóz do Świeradowa Zdroju.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie murowany kadnydat do awansu, obecnie występujący w klasie okręgowej Be Beton Nowogród Bobrzański. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zielonej Górze. Początek meczu, o godzinie 16:00.

Tęcza z budżetem

  • wtorek, 15 luty 2011 10:32

Skończyły się negocjacje między władzami Tęczy Krosno Odrzańskie, a przedstawicielami Urzędu Miasta w sprawie wysokości dotacji na klub.
Wszystkich kibiców klubu z Krosna Odrzańskiego interesuje przede wszystkim wysokość dotacji, która w głównej mierze decyduje o losie zespołu piłkarskiego. - Przyznano nam budżet o 20 tys. zł niższy, niż w roku ubiegłym. Dokładnie otrzymamy 190 tys. zł. Szkoda tylko, że tak długo to trwało. Pieniądze powinniśmy dostać koło 20. lutego. Część z nich chcemy przeznaczyć na młodzież i zgłosić zespół do Wojewódzkiej Ligi Młodzieżowej - poinformował Robert Gwizdek, prezes Tęczy. Jednak jak na potrzeby klubu z Krosna Odrzańskiego pieniądze te nie są wystarczające. - Aby klub mógł normalnie funkcjonować musimy pozyskać jeszcze 60 tys zł. Paru zawodników, którzy mieli nas zasilić znalazło sobie już nowe kluby - dodał prezes.
(ts)

Pokonali Dąb

  • wtorek, 15 luty 2011 10:29

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Przemysław Fiedorowicz - dwie, Robert Dawidziak, Andrzej Donaj oraz Krzysztof Drozdek.
Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Jak na ten etap przygotowań, to chyba nawet za dobry - skomentował po spotkaniu Andrzej Jaworski.
Carina: Tomasz Mierzwiak - Jacek Grzebielucha (Krystian Borodo), Tomasz Bachyrycz, Jakub Sokółka, Adam Woryta - Przemysław Fiedorowicz, Paweł Piotrowski, Wojciech Winograd (Patryk Sobolewski) - Robert Dawidziak (Jacek Grzebielucha), Andrzej Donaj, Krzysztof Drozdek.
(ts)

Sprawili niespodziankę

  • wtorek, 01 luty 2011 14:34

Sporą niespodziankę sprawił męski zespół Sparty, który we własnej hali zremisował z AZS AWF Gorzów Wielkopolski 24:24.
Mecz rozpoczął się od szybkich trzech trafień akademików z Gorzowa, którzy objęli prowadzenie 3:0. Gubinianie otrząsnęli się szybko i w 10 minucie gry na tablicy widniał remi 3:3. Kolejne minuty gry należały już do gorzowian, którzy wypracowali sobie przewagę nawet pięciu bramek, kiedy to w 21 minucie prowadzili 10:5, a w 28 minucie 18:8. W końcówce pierwszej połowy spartanie zmniejszyli tylko różnice bramkową i na przerwę schodzili przegrywając 10:13. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gubinianie, którzy w 35 minucie zmniejszyli różnicę do jednej bramki i przegrywali już tylko 13:14. Na kwadrans przed końcem spotkania akademicy prowadzili 20:17 i nic nie zapowiadało niespodzianki, choć postawa gubinian mogła być zaskoczeniem dla wszystkich. Cztery minuty przed końcem meczu przyjezdni prowadzą jeszcze 23:20. Kolejne cztery bramki są dziełem naszego zespołu i na minutę przed końcem gubinianie obejmują prowadzenie 24:23. Skuteczna akcja gości, rzut karny zamieniony na bramkę i remis, który z pewnością jest dużym osiągnięciem zespołu z Gubina i trenerki Sylwii Włodarczyk.
pz

Utrzymanie przede wszystkim

  • środa, 19 styczeń 2011 11:30

Celem Alfy od początku była walka o zachowanie ligowego bytu. - Nic się w tej kwestii nie zmieniło i mamy nadzieję, że te założenia uda nam się zrealizować - mówią zawodnicy klubu z Jaromirowic.


Jakie cale stawiano Alfie przed inauguracją sezonu 2010/2011?
Radosław Rzun:
Po wspaniałym poprzednim sezonie, ze świadomością tego, że odeszło tylu zawodników z podstawowego składu była mowa o walce o utrzymanie. W tym składzie personalnym nie mogliśmy grać o nic innego.
Czyli nikt nie miał do Was pretensji o wynik jaki osiągnęliście na półmetku?
R.R:
Na pewno nie. Brak Marka Ostrowskiego i Damiana Łabiszewskiego, który czasami wyjeżdżał dało się odczuć.
Dlaczego po bardzo udanym poprzednim sezonie jaromirowiczanie mimo świetnej organizacji i atmosfery wokół klubu tak bardzo obniżyli loty?
R.R:
Bardzo wielu zawodników odeszło. Mateusz Pokwiczał był podporą całej defensywy, ponadto jak już wspomniałem nie ma z nami Marka Ostrowskiego. Radek Śliwa, Tomek Mucha i Tomek Urbański chcieli spróbować swoich sił w IV lidze, podobnie jak Maciej Rosiak i Przemek Żdaniuk, którzy zdecydowali się na powrót do Tęczy. Ponadto straciliśmy Rafała Gajdemskiego. Te braki musieliśmy załatać juniorami, którzy dopiero ukończyli szesnaście lat. Dzięki temu tacy zawodnicy, jak Patryk Przybyła, Dominik Sebastian, czy Mateusz Trofimowicz przebiło się do pierwszego składu. Cała rozmowa w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Rozmawiał
Tomasz Strzemieczny

Podwójny pogrom spartan

  • środa, 19 styczeń 2011 11:18

Dwa mecze i dwie bardzo wysokie porażki. To efekt ostatnich występów seniorów gubińskiej Sparty w rozgrywkach III ligi.
Gubinianie oba mecze rozegrali na wyjeździe. Najpierw niegościnni okazali się zawodnicy Zewu Świebodzin, którzy pokonali nasz zespół 24:55, a następnie jeszcze bardziej surowi okazali się zawodnicy rezerw AZS UZ Zielona Góra, którzy pokonali naszych panów aż 19:55.
Faworyt tylko jeden
Zew Świebodzin był murowanym faworytem w tym meczu. Wielkim zaskoczeniem byłaby przegrana z ostatnią w tabeli Spartą Gubin. Nic takiego nie miało miejsca i podopieczni Dariusza Wojtali wygrali bez najmniejszych problemów. Nawet laik, dla którego piłka ręczna jest mało znaną dyscypliną dostrzegłby, że świebodzinianie znacznie przewyższają umiejętnościami rywala. Zew prowadził od początku do końca meczu bezlitośnie punktując nasz zespół. Po dziesięciu minutach gry miejscowi prowadzili już 9:3 i spokojnie kontrolowali przebieg gry. W kolejnych dziecięciu minutach świebodzinianie rzucili dalszych dziewięć bramek, przy zaledwie czterech zdobytych przez Spartan (18:7). U miejscowych zawodników nie można było dostrzec żadnej nerwowości w grze, do tego dołożyli skuteczną grę obronną efektem czego było zdecydowane prowadzenie w meczu. Trener Zew-u,  D. Wojtala, również nie mógł narzekać na grę swoich zawodników, choć czasami głośno zwracał im uwagę za popełnione błędy i niedociągnięcia w grze. Do przerwy gospodarze prowadzili już bardzo wysoko 29:12, jedyną niewiadomą były rozmiary porażki naszej ekipy. Całą relacja w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Paweł Zborowski

Mistrzostwa Gubina za nami

  • piątek, 14 styczeń 2011 01:07

18. Grudnia w Hali  Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Gubina w Karate Kyokushin im. Nikoli Dubiel.
Zawody odbywały się aż w trzynastu kategoriach wiekowych. Walki miały charakter jednego kontaktu, full kontaktu oraz pojedynków reżyserowanych. Cała relacja w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(ts)

Zagłębie też za silne

  • środa, 08 grudzień 2010 12:50

Dużymi krokami zbliża się półmetek rozgrywek w drugiej lidze szczypiornistek. W piątej kolejce gubińska Sparta podejmowała we własnej hali rezerwy Zagłębia Lubin przegrywając 22:27 (11:13).

Niestety, zła passa naszego zespołu trwa dalej i nie widać jej końca. Sytuacja jest tym bardziej zła, że przed Spartą dwa bardzo trudne pojedynki z zespołami z Gniezna, które liderują w rozgrywkach drugoligowych. Początkowe minuty pierwszej połowy należały do Sparty. Przez blisko kwadrans oglądaliśmy gubinianki grające na dobrym poziomie zarówno w ataku jak i obronie. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Sylwia Włodarczyk, która już po minucie gry pokonała bramkarkę Zagłębia. Chwilę później odpowiedziały przyjezdne, a wyrównującą bramkę zdobyła Dagmara Dyczko.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.