Podwójny pogrom spartan

• Posted on:  środa, 19 styczeń 2011 11:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwa mecze i dwie bardzo wysokie porażki. To efekt ostatnich występów seniorów gubińskiej Sparty w rozgrywkach III ligi.
Gubinianie oba mecze rozegrali na wyjeździe. Najpierw niegościnni okazali się zawodnicy Zewu Świebodzin, którzy pokonali nasz zespół 24:55, a następnie jeszcze bardziej surowi okazali się zawodnicy rezerw AZS UZ Zielona Góra, którzy pokonali naszych panów aż 19:55.
Faworyt tylko jeden
Zew Świebodzin był murowanym faworytem w tym meczu. Wielkim zaskoczeniem byłaby przegrana z ostatnią w tabeli Spartą Gubin. Nic takiego nie miało miejsca i podopieczni Dariusza Wojtali wygrali bez najmniejszych problemów. Nawet laik, dla którego piłka ręczna jest mało znaną dyscypliną dostrzegłby, że świebodzinianie znacznie przewyższają umiejętnościami rywala. Zew prowadził od początku do końca meczu bezlitośnie punktując nasz zespół. Po dziesięciu minutach gry miejscowi prowadzili już 9:3 i spokojnie kontrolowali przebieg gry. W kolejnych dziecięciu minutach świebodzinianie rzucili dalszych dziewięć bramek, przy zaledwie czterech zdobytych przez Spartan (18:7). U miejscowych zawodników nie można było dostrzec żadnej nerwowości w grze, do tego dołożyli skuteczną grę obronną efektem czego było zdecydowane prowadzenie w meczu. Trener Zew-u,  D. Wojtala, również nie mógł narzekać na grę swoich zawodników, choć czasami głośno zwracał im uwagę za popełnione błędy i niedociągnięcia w grze. Do przerwy gospodarze prowadzili już bardzo wysoko 29:12, jedyną niewiadomą były rozmiary porażki naszej ekipy. Całą relacja w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".