poniedziałek 20 sierpień 2018

Tylko u nas! Rodzice wykończyli syna

  • czwartek, 03 lipiec 2014 15:19

W miniony czwartek (26.06.) we wsi Głogusz między Świebodzinem a Sulechowem, 30-letni Dawid K. popełnił samobójstwo. Jak udało nam się ustalić nad mężczyzną znęcali się rodzice. Nie dawali mu jedzenia, zabierali ciężko zarobione pieniądze. Chłopak po prostu nie wytrzymał.

Zarząd rezygnuje przez serce i długi

  • wtorek, 24 czerwiec 2014 11:35

Ostatnie zdarzenia sprawiły, że Wiesława Cieplicka, obecna prezes Grupy Nowy Szpital, która zarządza szpitalem w Świebodzinie i Krośnie Odrz. złożyła rezygnację. Czynnikiem decydującym była prawdopodobnie sprawa księdza Sylwestra Zawadzkiego, która trafiła do prokuratury oraz zadłużenie szpitala w Krośnie.

Radny się nie zna?

  • poniedziałek, 23 czerwiec 2014 13:26

W poprzednim numerze pisaliśmy o nieobsadzonych klombach przy wjeździe do siedziby Przedsiębiorstwa Usług Miejskich w Gubinie. Radny Mieczysław Fryga prosił o ich obsadzenie, jednak nie wiedział do kogo one należą.

Gdzie na wakacje?

  • poniedziałek, 23 czerwiec 2014 13:11

Sezon urlopowy właściwie za chwilę się rozpocznie. Gdzie najchętniej wyjadą mieszkańcy Świebodzina? A może jednak zostaną w mieście?

Za mało autobusów!

  • piątek, 30 maj 2014 10:38

Mieszkańcy się skarżą. - Nie mamy jak dojechać do miasta! - alarmują. PKS odpowiada, że nie zmierza dopłacać do interesu, a gminy, że problemu nie potrafią rozwiązać. W ten oto sposób, koło się zamyka.

Jest „Orlik”, jest zabawa!

  • poniedziałek, 26 maj 2014 11:17

Sulechów, Pomorsko i Brody – to tu w gminie działają tzw. Orliki, czyli boiska wybudowane w ramach programu rządowego. Czy było warto? - Bez zawahania odpowiem tak! - mówi dyrektor sulechowskiego OSiR-u.

Bobry się panoszą

  • poniedziałek, 26 maj 2014 11:06

W ostatnim numerze mówiliśmy o powracającej pladze jaką są dziki. Prócz nich w okolicach Gubina grasują inne szkodniki, mowa o bobrach.

Wstyd! W okręgówce bez szatni

  • poniedziałek, 26 maj 2014 10:57

- Jeśli świetlica jest zamknięta, to zespół przebiera się na dworze! - mówi prezes klubu piłkarskiego Zenit Ługów, Ryszard Bem. Zaistniałą sytuacją są zbulwersowani nie tylko władze klubu, piłkarze, ale i kibice. - To wstyd – mówią zbulwersowani.

Skatepark wymaga odnowy

  • poniedziałek, 26 maj 2014 10:50

Radni na ostatnim posiedzeniu w Urzędzie Miejskim mieli wiele zarzutów, dotyczących wyglądu i stanu placu przy ul. Miodowej. Chodziło zarówno o skatepark jak i pobliski plac zabaw.

Dwa śledztwa prowadzi prokuratura w Świebodzinie. Jedno dotyczące pochowania serca ks. Zawadzkiego pod pomnikiem Chrystusa, drugie w sprawie bezprawnego działania lekarza.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.