poniedziałek 18 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Bobry się panoszą

  • poniedziałek, 26 maj 2014 11:06

W ostatnim numerze mówiliśmy o powracającej pladze jaką są dziki. Prócz nich w okolicach Gubina grasują inne szkodniki, mowa o bobrach.

Wstyd! W okręgówce bez szatni

  • poniedziałek, 26 maj 2014 10:57

- Jeśli świetlica jest zamknięta, to zespół przebiera się na dworze! - mówi prezes klubu piłkarskiego Zenit Ługów, Ryszard Bem. Zaistniałą sytuacją są zbulwersowani nie tylko władze klubu, piłkarze, ale i kibice. - To wstyd – mówią zbulwersowani.

Skatepark wymaga odnowy

  • poniedziałek, 26 maj 2014 10:50

Radni na ostatnim posiedzeniu w Urzędzie Miejskim mieli wiele zarzutów, dotyczących wyglądu i stanu placu przy ul. Miodowej. Chodziło zarówno o skatepark jak i pobliski plac zabaw.

Dwa śledztwa prowadzi prokuratura w Świebodzinie. Jedno dotyczące pochowania serca ks. Zawadzkiego pod pomnikiem Chrystusa, drugie w sprawie bezprawnego działania lekarza.

Nad Jeziorem Moczydło w Osiecznicy powstać ma przebieralnia, której do tej pory tam nie było. Niby drobna inwestycja, mająca pomóc przede wszystkim użytkownikom tamtejszej plaży, ale w obliczu jej realizacji pojawiły się pewne komplikacje.

Kolejki do drzwi

  • piątek, 09 maj 2014 11:26

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o kolejkach na poczcie przy ul. Krasińskiego. Mieszkańcy Gubina sterczą w kolejkach, natomiast naczelnik twierdzi, że w placówce nie jest tak źle. 

Nie jest tak głośno?

  • piątek, 02 maj 2014 11:07

W ostatnim numerze opisywaliśmy sytuację z barem Słoneczko i rzekome głośne imprezy. Sąsiadka, która mieszka zaledwie 20 metrów od lokalu dziwi się, że komuś to przeszkadza.

Efekt „Trzeźwego poranka”

  • wtorek, 15 kwiecień 2014 09:30

Działania policjantów z Sulechowa i Świebodzina szybko przyniosły zamierzony skutek.

Akcja Trzeźwy Poranek ma jeden główny cel, wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń pomiarowych, badania wykonywane są szybko i skutecznie, a dodatkowo nie powodują utrudnień w ruchu drogowym. Więcej w swiebodzińsko-sulechowskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

(ak)

Bony jak czeki

  • poniedziałek, 07 kwiecień 2014 11:49

W zeszłym tygodniu wspomnieliśmy o bonach towarowych, które Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydaje jako formę zapomogi. Niektórzy klienci nie są jednak zainteresowani pozyskaniem jedzenia bądź środków czystości.

W Krośnie nie chcą bojowego wozu?

  • poniedziałek, 10 marzec 2014 10:04

Byli żołnierze zawodowi z Krosna Odrzańskiego chcieliby, żeby na Placu 11 Pułku, w formie obelisku, stanął Bojowy Wóz Pancerny. Moment wydaje się idealny – 70-lecie 4 Lubuskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pomysł ten nie wszystkim jednak przypadł do gustu.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.