poniedziałek 20 sierpień 2018

Nad Jeziorem Moczydło w Osiecznicy powstać ma przebieralnia, której do tej pory tam nie było. Niby drobna inwestycja, mająca pomóc przede wszystkim użytkownikom tamtejszej plaży, ale w obliczu jej realizacji pojawiły się pewne komplikacje.

Kolejki do drzwi

  • piątek, 09 maj 2014 11:26

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o kolejkach na poczcie przy ul. Krasińskiego. Mieszkańcy Gubina sterczą w kolejkach, natomiast naczelnik twierdzi, że w placówce nie jest tak źle. 

Nie jest tak głośno?

  • piątek, 02 maj 2014 11:07

W ostatnim numerze opisywaliśmy sytuację z barem Słoneczko i rzekome głośne imprezy. Sąsiadka, która mieszka zaledwie 20 metrów od lokalu dziwi się, że komuś to przeszkadza.

Efekt „Trzeźwego poranka”

  • wtorek, 15 kwiecień 2014 09:30

Działania policjantów z Sulechowa i Świebodzina szybko przyniosły zamierzony skutek.

Akcja Trzeźwy Poranek ma jeden główny cel, wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń pomiarowych, badania wykonywane są szybko i skutecznie, a dodatkowo nie powodują utrudnień w ruchu drogowym. Więcej w swiebodzińsko-sulechowskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

(ak)

Bony jak czeki

  • poniedziałek, 07 kwiecień 2014 11:49

W zeszłym tygodniu wspomnieliśmy o bonach towarowych, które Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydaje jako formę zapomogi. Niektórzy klienci nie są jednak zainteresowani pozyskaniem jedzenia bądź środków czystości.

W Krośnie nie chcą bojowego wozu?

  • poniedziałek, 10 marzec 2014 10:04

Byli żołnierze zawodowi z Krosna Odrzańskiego chcieliby, żeby na Placu 11 Pułku, w formie obelisku, stanął Bojowy Wóz Pancerny. Moment wydaje się idealny – 70-lecie 4 Lubuskiej Dywizji Zmechanizowanej. Pomysł ten nie wszystkim jednak przypadł do gustu.

Tu może dojść do tragedii

  • czwartek, 20 luty 2014 17:24

Ostatnio na sesji była poruszana trudna sytuacja mieszkańców ul. Wyspiańskiego, żyjących w pobliżu mostu. Dokładniej chodziło o wjazd na podwórko, który każdego roku coraz bardziej się zapada.

Wiata się sypie

  • piątek, 14 luty 2014 09:05

Okolice dworca autobusowego w Gubinie są sukcesywnie remontowane już od jakiegoś czasu. Dużym problemem jest jednak zadaszenie w miejscu, gdzie podróżni czekają na swój kurs.

Miejmy haka na raka

  • poniedziałek, 10 luty 2014 14:13

Cztery uczennice klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie wraz z nauczycielką biologii Karoliną Pacholak zaangażowały się w 7. Edycję Ogólnopolskiej Kampanii „Mam haka na raka”.

Cena ma znaczenie

  • poniedziałek, 10 luty 2014 13:59

Postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy Świebodzina zwracają uwagę na cenę paliwa, czy tankują swoje pojazdy tam, gdzie im najwygodniej.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.