środa 2 grudzień 2020

Radny się nie zna?

  • poniedziałek, 23 czerwiec 2014 13:26

W poprzednim numerze pisaliśmy o nieobsadzonych klombach przy wjeździe do siedziby Przedsiębiorstwa Usług Miejskich w Gubinie. Radny Mieczysław Fryga prosił o ich obsadzenie, jednak nie wiedział do kogo one należą.

Gdzie na wakacje?

  • poniedziałek, 23 czerwiec 2014 13:11

Sezon urlopowy właściwie za chwilę się rozpocznie. Gdzie najchętniej wyjadą mieszkańcy Świebodzina? A może jednak zostaną w mieście?

Za mało autobusów!

  • piątek, 30 maj 2014 10:38

Mieszkańcy się skarżą. - Nie mamy jak dojechać do miasta! - alarmują. PKS odpowiada, że nie zmierza dopłacać do interesu, a gminy, że problemu nie potrafią rozwiązać. W ten oto sposób, koło się zamyka.

Jest „Orlik”, jest zabawa!

  • poniedziałek, 26 maj 2014 11:17

Sulechów, Pomorsko i Brody – to tu w gminie działają tzw. Orliki, czyli boiska wybudowane w ramach programu rządowego. Czy było warto? - Bez zawahania odpowiem tak! - mówi dyrektor sulechowskiego OSiR-u.

Bobry się panoszą

  • poniedziałek, 26 maj 2014 11:06

W ostatnim numerze mówiliśmy o powracającej pladze jaką są dziki. Prócz nich w okolicach Gubina grasują inne szkodniki, mowa o bobrach.

Wstyd! W okręgówce bez szatni

  • poniedziałek, 26 maj 2014 10:57

- Jeśli świetlica jest zamknięta, to zespół przebiera się na dworze! - mówi prezes klubu piłkarskiego Zenit Ługów, Ryszard Bem. Zaistniałą sytuacją są zbulwersowani nie tylko władze klubu, piłkarze, ale i kibice. - To wstyd – mówią zbulwersowani.

Skatepark wymaga odnowy

  • poniedziałek, 26 maj 2014 10:50

Radni na ostatnim posiedzeniu w Urzędzie Miejskim mieli wiele zarzutów, dotyczących wyglądu i stanu placu przy ul. Miodowej. Chodziło zarówno o skatepark jak i pobliski plac zabaw.

Dwa śledztwa prowadzi prokuratura w Świebodzinie. Jedno dotyczące pochowania serca ks. Zawadzkiego pod pomnikiem Chrystusa, drugie w sprawie bezprawnego działania lekarza.

Nad Jeziorem Moczydło w Osiecznicy powstać ma przebieralnia, której do tej pory tam nie było. Niby drobna inwestycja, mająca pomóc przede wszystkim użytkownikom tamtejszej plaży, ale w obliczu jej realizacji pojawiły się pewne komplikacje.

Kolejki do drzwi

  • piątek, 09 maj 2014 11:26

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o kolejkach na poczcie przy ul. Krasińskiego. Mieszkańcy Gubina sterczą w kolejkach, natomiast naczelnik twierdzi, że w placówce nie jest tak źle. 

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.