sobota 5 grudzień 2020

Oskarżenie za jazdę pod prąd

  • poniedziałek, 13 sierpień 2012 23:56

Samochód wjechał pod prąd na rondzie Pionierów Gubińskich. Miało to miejsce w połowie marca tego roku. Kierowca nisana usłyszał za to zarzuty.

Sprawa jazdy pod prąd, która skończyła się wypadkiem trafiła do prokuratury. Chodzi o zdarzenie z 15 marca w Gubinie, do którego doszło w godzinach wieczornych. Kierowca nisana micry poruszał się po rondzie niezgodnie z kierunkiem jazdy. Spowodowało to zderzenie jego auta, z jadącym prawidłowo samochodem marki audi A4. Pasażer micry doznał obrażeń ciała. 31-latek, który doprowadził do wypadku usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dla 17-latka

  • poniedziałek, 13 sierpień 2012 23:47

Nieletni bandyta z Gubina zaatakował jednego z przechodniów. Jego ofiarą padł inny młody człowiek, któremu przemocą zabrał telefon komórkowy. Gubinianin odpowie za swój czyn przed sądem.

W środę 1 sierpnia doszło przy ul. Kaliskiej w Gubinie do rozboju. Przestępca używając bezpośredniej przemocy i groźby, ukradł telefon komórkowy marki samsung. O wszystkim została powiadomiona miejscowa policja, która już na następny dzień dokonała zatrzymania sprawcy. Jak się okazało, był nim nieletni mieszkaniec Gubina. 03.08. gubińscy policjanci przedstawili mu stosowne zarzuty, a prokurator rejonowy w Krośnie Odrzańskim nie był pobłażliwy dla młodego bandyty. Został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. W najbliższym czasie za swój czyn, odpowie przed sądem rejonowym w Krośnie Odrz. Jak przypomina Mariusz Grycan, oficer prasowy komendy powiatowej policji Kodeks Karny mówi jasno. Kto kradnie, używając przemocy podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat

Daleko nie uciekli

  • środa, 16 maj 2012 09:47

Policjanci z Gubina (23.04.) zatrzymali złodziei, którzy wtargnęli na teren jednej z firm i kradli elementy metalowe. Spośród czterech sprawców, którzy dopuścili się kradzieży, dwoje było nieletnich.

Całej szajce grozi od trzech miesięcy do nawet pięciu lat z wyjątkiem nieletnich, którzy uczestniczyli w grabieży. Dwójka młodocianych za swój występek odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim Wydział Rodzinny i Nieletnich. Sprawcy to mieszkańcy Gubina, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku. Dzięki działaniom Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu metalowy kruszec, który ukradli złodzieje, trafił z powrotem do swojego właściciela. Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik, podkreślił że - zatrzymanie tych mężczyzn na gorącym uczynku, to już w bieżącym roku, kolejny sukces tut. policjantów w walce ze złodziejami elementów i przedmiotów metalowych. - Struże prawa przypominają, że opuszczając swoje posesje, warto dokładnie pozamykać wszystkie bramy i furtki, bo złodziej nie potrzebuje wcale dużo czasu by wejść i dokonać kradzieży.

(ec)

Przyznał się do winy

  • środa, 16 maj 2012 09:45

Ukradł trzy sztuki drzwi od samochodu. Chciał je sprzedać! Teraz odpowie przed sądem...

Policjanci z Krosna Odrz. zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku. Do wszystkiego doszło w środę (25.04.), na jednej z krośnieńskich ulic. Złodziej połasił się na drzwi od samochodu dostawczego vw T4. W sumie zawinął ich, aż trzy sztuki. Szykował się chyba na sporą gotówkę, bo jak później zeznał chciał je upłynnić w jednym z miejscowych skupów złomu. 19?latek, którego zawiadomiony patrol policji pojmał, za swój czyn odpowie przed sądem. Części z auta trafiły z powrotem do właściciela.

(ec)

Darmowe tankowanie

  • środa, 16 maj 2012 09:44

Osiem zarzutów kradzieży usłyszał mężczyzna, który przez blisko rok przyjeżdżał na stację paliw, gdzie tankował, a następnie odjeżdżał bez płacenia.

Policjanci skierowali już do sądu wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia. Jak ustalili policjanci, sprawca poruszał się motocyklem i nie zsiadając z niego dokonywał tankowania, a następnie odjeżdżał ze stacji bez uiszczania zapłaty. Numer rejestracyjny pojazdu nie był znany, a motocyklista przez cały czas nosił na głowie kask z ciemną szybką uniemożliwiającą jego identyfikację. Ta sytuacja powtórzyła się w minionym roku aż ośmiokrotnie. Również pracownicy stacji zostali uczuleni na tego typu zachowania. Informację o ewentualnej możliwej kradzieży paliwa zgłosił jeden z pracowników stacji, informując policję o dziwnie zachowującym się motocykliście. Zespół ds. wykroczeń podjął czynności, które pozwoliły na zidentyfikowanie kierującego motorem. Mężczyzna w sumie zatankował paliwa na wartości blisko 650z ł. Za swoje czyny obwiniony odpowie przed Sądem.

Uderzył w tył focusa

  • środa, 16 maj 2012 09:42

Kierowca popielatego volkswagena passata nie zdążył się zatrzymać i wjechał w poprzedzającego go auto.

Do stłuczki doszło w czwartek (19.04.) na ul. Lubelskiej w Gubinie. Jadący prawidłowo kierowca białego forda focusa kombi chciał skręcić na ul. Wrońskiego. Nie udał się jednak ten manewr. Jadące za nim popielate kombi, nie zdążyło zahamować i wjechało w jego tył. Większych szkód biały focus nie odniósł, czego nie można powiedzieć o przodzie passata. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Wezwana policja zajęła się sprawą. Kierujący vw otrzymał mandat w wysokości 220 zł i sześć punktów karnych. Samochód z tyłu nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta, wyjaśnił obecny na miejscu policjant. Kierujący passatem przyznał, że to jego nieostrożność doprowadziła do stłuczki.

(ec)

Bił konkubinę

  • środa, 16 maj 2012 09:40

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali i doprowadzili przed oblicze Sądu Rejonowego 42-latka, podejrzanego o o fizycznie i psychiczne znęcanie się się nad swoją konkubiną.

W sobotę (20.04.) mieszkaniec Krosna Odrz. został pojmany przez policję na wniosek prokuratury. Mężczyzna już dzień później z polecenia sądu trafił na trzy miesiące za kratki. To tam poczeka do sprawy w związku z zarzutami, jakie mu przedstawiono. Zarzuca mu się, że będąc pod wpływem alkoholu bił swoją konkubinę. Wszczynał awantury, bił ją po twarzy, głowie, plecach i stopach. Wielokrotnie poniżał, nękał i wyzywał. Nawet będąc trzeźwym kopał po całym ciele i wykręcał ręce. Postanowiono zastosować w stosunku do brutala środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, z którego jednak może wyjść za poręczeniem majątkowym. Według Kodeksu Karnego może posiedzieć maksymalnie pięć lat.

(ec)

Złodzieje torebki zatrzymani

  • wtorek, 20 marzec 2012 17:24

W sobotę (11.03.) w jednej z gubińskich restauracji dwaj mężczyźni ukradli kobiecie torebkę. Jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani.

Dwaj bracia w wieku 27 i 31 lat ukradli w restauracji damską torebkę. Wewnątrz znajdowały się kluczyki od samochodu, portfel z pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Gubina zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Za swój czyn odpowiedzą przez Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.

Uratowali mężczyznę

  • wtorek, 20 marzec 2012 17:14

Policjanci z Krosna Odrzańskiego otrzymali (13.03.) informację, że na torach kolejowych w rejonie Szklarki Radnickiej leży mężczyzna. Mundurowym udało się go ściągnąć z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Kierowca, który przejeżdżał wczoraj przez przejazd kolejowy w Szklarce Radnickiej zauważył, że na torach leży mężczyzna. Poinformował policję. Na miejsce zdarzenia udał się natychmiast patrol interwencyjny. Gdy tylko zobaczyli mężczyznę, zaczęli biec, ponieważ właśnie nadjeżdżał pociąg. - Ustalono, że osoba która leżała na torach, to 50-letni mężczyzna, mieszkaniec Szklarki Radnickiej. Po zbadaniu alkometrem ilości alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna ten ma ponad 3 promile. Został zatrzymany do wytrzeźwienia ? poinformował nas Mariusz Grycan, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

Odpowie za głupi żart

  • sobota, 17 marzec 2012 23:13

Pijany mężczyzna postanowił zrobić sobie głupi żart i zgłosił na policję zdarzenie, które wcale nie miało miejsca.

We wtorek (6.03.) na numer alarmowy krośnieńskiej policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że na klatce schodowej przy ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim, leży osoba potrzebująca pomocy. Na wskazane miejsce przybyli policjanci oraz lekarz i sanitariusz z pogotowia ratunkowego. - Jak się okazało zgłaszający wymyślił sobie całe zdarzenie, był nietrzeźwy i oświadczył, że chciał zobaczyć "jak szybko reaguje policja" - poinformował nas Mariusz Grycan z krośnieńskiej komendy. Cała sprawa będzie miała swój finał w sądzie. 57- letniemu mężczyźnie, który bezpodstawnie wezwał policje i pogotowie ratunkowe grozi areszt, ograniczenie wolności albo grzywna do 1500 zł.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie