Paczka z Rusiborza – Twój smak dzieciństwa

Paczka z Rusiborza – Twój smak dzieciństwa

Paczka z Rusiborza – Twój smak dzieciństwa
30 kwietnia 2021

Ten, kto pamięta radość płynącą ze wspólnego biesiadowania po świniobiciu, ten zapach i smak świeżej swojskiej wędliny czy kiełbaski nie musi już dłużej obchodzić się smakiem. Nazywamy się Paczka z Rusiborza i wskrzeszamy tę staropolską tradycję w nowoczesnym wydaniu. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.paczkazrusiborza.pl.

Powrót do korzeni
Tradycyjne świniobicie było nie lada wydarzeniem dla całej rodziny i sąsiadów. Sami wychowaliśmy się na wsi i pamiętamy smaki i zapachy świniobicia, które przywodzą nam na myśl beztroską zabawę na podwórku, niedzielną soczystą pieczeń czy świąteczną szynkę będącą ozdobą wielkanocnego stołu. Święta i najważniejsze wydarzenia rodzinne zawsze były okraszone świeżymi wyrobami ze świniobicia. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, ze względu na wymogi sanitarne
i weterynaryjne – tradycja ta zaczęła zanikać. Przyczyniło się do tego również tempo życia nowoczesnego społeczeństwa, brak dostępu do (zaprzyjaźnionych) rzeźników, rezygnacje indywidualnych rolników z chowu trzody chlewnej – a w efekcie produkcja na skalę przemysłową.

Bez antybiotyków
W naszej hodowli nie używamy antybiotyków – paszę komponujemy wykorzystując zboża z własnych upraw bez GMO. Nie dodajemy sztucznych wypełniaczy czy wzmacniaczy smaku. Nie mrozimy naszego mięsa, ponieważ nasze wyroby przygotowywane są na świeżo, codziennie z nowego rozbioru. Z mięsa jednej świnki tworzymy 10 gotowych Dużych Paczek z Rusiborza lub 20 Małych Paczek z Rusiborza
o niezmiennym składzie. Dzięki takiemu podziałowi nic się nie marnuje, ani nie jest wyrzucane, odkładane czy mrożone – w ten sposób gwarantujemy tylko świeże wyroby.

Nasza misja
Naszą misją jest umożliwienie ludziom powrotu do tradycji polskiego świniobicia
z własnego gospodarstwa oraz skosztowanie najwyższej jakości naturalnych wyrobów wędliniarskich sporządzonych według tradycyjnych receptur. Tradycyjnych, ale z poszanowaniem środowiska
i dobrostanu zwierząt oraz wytwarzanych zgodnie z najwyższymi standardami higieniczno-sanitarnymi. Używamy wyłącznie naturalnych przypraw i soli peklowej, która chroni przez zatruciem jadem kiełbasianym. Stosowali ją już nasi dziadkowie.

Chcemy również pokazać wieprzowinę z lepszej strony. Przykładowo schab ma porównywalne wartości odżywcze do drobiu i jest doskonałym źródłem energii zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Wieprzowina zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, tzn. takie, których organizm nie potrafi sam wytworzyć, a które są potrzebne do budowy tkanek. Ma również tę zaletę, że jest lepiej przyswajalna niż białko roślinne. Nasza receptura jest prosta: świeże mięso wieprzowe z najwyższej klasy zdrowotnej oraz naturalne przyprawy. Krótki i naturalny skład – tylko tyle i aż tyle.

Innowacyjne podejście
Wędliny z dostawą do domu
Pandemia dała się we znaki każdej branży, nie omijając naszej. Długo myśleliśmy w jaki sposób, pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, dystrybuować nasze wyroby. W ten sposób narodził się pomysł sprzedaży wysyłkowej. Nasze produkty dostarczamy w każdy zakątek Polski dzięki nowoczesnym, a jednocześnie ekologicznym opakowaniom.
Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy innowacyjne opakowania – podczas wysyłki wyroby utrzymają odpowiednią temperaturę dzięki kartonowi ze ściankami termoizolacyjnymi, torbie termicznej oraz wyjątkowemu chłodziwu – zamrożonej wody źródlanej, która jest zdatna do wypicia po rozmrożeniu. Aby umożliwić klientom zakup najwyższej jakości wędlin i mięsa, wybudowaliśmy masarnię, w której powstają wyroby tylko z zasobów naszej hodowli. Możemy więc czuwać nad całym procesem produkcyjnym. Świnki rodzą się u nas, a my czuwamy nad ich dobrostanem. Na tle innych hodowców wyróżnia nas więc fakt, że nie skupujemy mięsa i nie korzystamy z usług pośredników. Sami tworzymy paszę dla naszej trzody. Dzięki karmieniu metodą na mokro wyeliminowaliśmy stosowanie antybiotyków. Chcemy działać zgodnie z naturą i mamy nadzieję, że nasze działania wytyczą nowy kierunek w branży mięsno-wędliniarskiej.

Czas na grilla
Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.paczkazrusiborza.pl. W naszej ofercie mamy dwa gotowe zestawy paczek: Duża Paczka z Rusiborza (1/10 świnki ) i Mała Paczka z Rusiborza (1/20 świnki ), a na życzenie klientów stworzyliśmy też możliwość zakupu pojedynczych wyrobów i komponowania własnych paczek (ilość pojedynczych wyrobów jest ograniczona, co wynika z naszej zasady równego podziału mięsa z jednej świnki).Nieustannie wsłuchujemy się w potrzeby i oczekiwania klientów, wprowadzając nowe, sezonowe produkty do naszej oferty. Po wielkanocnych przysmakach przyszedł czas na grilla! Wystarczy więc, bez wychodzenia z domu zamówić paczkę i zaprosić przyjaciół czy sąsiadów, aby móc rozkoszować się smakiem pysznych, aromatycznych i naturalnych swojskich wędlin najwyższej jakości.